Jak pozbyć się żylaków?

zylaki

Coraz więcej osób boryka się z problemami ze strony układu żylnego. Na skutek zaburzonego kierunku przepływu krwi zaczynają pojawiać się liczne problemy, a niesprawnie działanie zastawki to prosta droga do rozwoju żylaków. Jeśli będą nieleczone, to niestety może doprowadzić to do przewlekłej choroby żylnej stanowiącej zagrożenie zarówno dla zdrowia, jak i życia pacjenta. Nie powinno się lekceważyć nawet popękanych naczynek na skórze, bo wskazują one na nieprawidłowości. Są wskazaniem do wizyty u specjalisty, który oceni stan żył, ich drożność, dobierze metodę leczenia. Obecnie niezwykle skutecznym i mało inwazyjnym zabiegiem jest flebektomia, czyli operacyjne usuwanie żylaków.

Operacyjne usuwanie żylaków

Żylaki stanowią problem i nie można ich lekceważyć, jeśli dojdzie do postępu choroby, to w zaawansowanym stadium pozostaje już wyłącznie operacyjne ich usunięcie. Nie trzeba jednak się obawiać zabiegu chirurgicznego, bo dzięki postępowi technologii i szerokiej wiedzy na temat schorzeń układu żylnego możliwe jest skuteczne i małoinwazyjne leczenie. Dobry chirurg Szczecin – https://lubikowski.pl/ do którego można zgłosić się w klinice Dr Lubikowskiego, do każdego przypadku podchodzi indywidualnie, w oparciu o konsultacje z pacjentem i wykonane badania jest w stanie postawić prawidłową diagnozę i dobrać najefektywniejszą metodę leczenia. Operacyjne usuwanie żylaków przeprowadzane jest w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym, w zależności od preferencji pacjenta. Zabieg wykonuje chirurg naczyniowy lub radiolog mający doświadczenie w leczeniu żylaków kończyn dolnych, a zadaniem anestezjologa jest podanie znieczulenia i monitorowanie parametrów życiowych pacjenta.

Operacyjne usuwanie żylaków jest sprawdzoną i skuteczną metodą, bezpiecznym i stosunkowo mało inwazyjnym zabiegiem. Wskazaniami do jego przeprowadzenia są: bolesność i uczucie ciężkości nóg, pieczenie i świąd skóry, obrzęki kończyn dolnych. Operacja żylaków ma na celu usunięcie zmienionych chorobowo żył, które przyczyniają się do cofania krwi i zastojów. Zlikwidowanie refluksu żylnego i usprawnienie mikrokrążenia przynosi szybką poprawę stanu zdrowia i niweluje szereg nieprzyjemnych dolegliwości. Jeśli zabieg zostanie wykonany przez doświadczonego specjalistę, a pacjent będzie stosować się do jego zaleceń pozabiegowych, to ryzyko wystąpienia powikłań jest niewielkie, to samo dotyczy nawrotów żylaków w przyszłości. Po operacji trzeba oczywiście kontynuować leczenie i monitorować stan żył, ocenić je za pomocą badania ultrasonograficznego. Operacyjne usuwanie żylaków nie wymaga długotrwałej rekonwalescencji, pacjent wychodzi ze szpitala zwykle tego samego dnia lub następnego.