Do czego służą aparaty CPAP?

aparat cpap

Osoby cierpiące na bezdech senny potrafią mieć naprawdę spore problemy ze zdrowym życiem, a także z właściwym snem. Na szczęście istnieją specjalne urządzenia, które mają na celu pomoc im. Mowa tu u apratach CPAP. Co to za maszyny, jak one działają i gdzie można je kupić?

Gdzie można kupić aparaty CPAP?

Dobre aparaty CPAP są oferowane w różnych miejscach. Bardzo często w swojej ofercie posiadają je specjalne sklepy z wyposażeniem medycznym w tym właśnie z różnymi urządzeniami służącymi do poprawy jakości życia osób chorych. W nich można liczyć na najlepsze ceny z wielu powodów. Mowa tu o tym, że często współpracują one z NFZ i sprzedają aparaty CPAP z uwzględnieniem ich refundacji.

Refundacja na aparaty CPAP wynosi bowiem obecnie aż 90% z kwoty 2100 złotych, czyli można liczyć na otrzymanie aż 1890 złotych na pomoc w zakupie tego urzązenia. Osoby, które nie mają aż tak wielu funduszy mogą poszukać także wypożyczalni. Istnieje wiele firm, które działają jako wypożyczalnia koncentratorów tlenu i oferują je w naprawdę atrakcyjnych cenach.

Jak pomagają aparaty CPAP?

Działanie aparatów CPAP jest bardzo proste. Są one wyposażone w maskę lub system poduszek nosowych, które trzeba założyć przed snem. Wtedy, gdy zaśniemy maszyna wytwarza stałe, dodatnie ciśnienie w drogach oddechowych i tym samym znacząco pomaga w codziennym życiu osób, które cierpią na bezdech senny. Z pomocą aparatów CPAP można normalnie żyć nawet bez podawania żadnych leków, czy też decydowania się na specjalną operację.

Korzyści z korzystania z aparatów CPAP jest naprawdę sporo. Przede wszystkim pozwalają one na stabilny sen i przez to, że utrzymują drożność dróg oddechowych niwelują również chrapanie. Ponadto stabilny sen oznacza, że osoby cierpiące na bezdech senny mają lepszą koncentrację w ciągu dnia, a także czują się mniej senne, co wpływa korzystnie na ogólny stan zdrowia, a także na większy komfort życia. Nie można zapomnieć również o tym, że aparat CPAP redukuje ryzyko zawału lub zatrzymania akcji serca we śnie.