Woreczki nikotynowe a snus – czym się różnią?

Chociaż są bardzo podobne do siebie, to jednak mają całkowicie różną zawartość i tym samym inne działanie. Czym są woreczki nikotynowe, a czym snus? Sprawdź porównanie tych dwóch produktów i dowiedz się, jakie są ich zalety i wady.

Torebki, woreczki nikotynowe – co to jest?

Saszetki, torebki czy woreczki nikotynowe są rodzajem produktu nikotynowego, który zawiera w składzie nikotynę oraz dodatkowe substancje wspomagające, w tym zapachowe, smakowe. Nasącza się nimi naturalne włókna roślinne, które są bezpieczne w użytkowaniu. Całość umieszczona jest w celulozowym woreczki podobnym do tego do herbaty.

Tego typu wyroby są nowością na rynku i szybko znalazły wielu zainteresowanych, ponieważ stanowią one ciekawą alternatywę dla podobnego produktu – snus.

Snus – co to jest?

Termin snus odnosi się do popularnej w krajach skandynawskich używki, która bazuje na tytoniu. Jest ona podobna do tabaki. Snus może być luźny i należy go odpowiednio ukształtować przed użyciem albo może być pakowany w torebki.

Snus od woreczków nikotynowych różni się zatem zawartością, ponieważ w jego składzie znajduje się tytoń, podczas gdy woreczki nikotynowe zawierają czystą nikotynę z dodatkami.

Torebki nikotynowe a snus – co lepsze?

Pod względem wyglądu woreczki nikotynowe oraz snus są bardzo podobne, jednak różnią się swoim składem. Jak przekłada się to na ich zastosowanie?

Torebki nikotynowe są uznawane za nowoczesną alternatywę dla snus, ponieważ w ich składzie nie ma tytoniu. Tytoń może powodować pojawienie się nieestetycznych osadów na zębach oraz nieprzyjemnego oddechu, co nie jest problemem w przypadku woreczków nikotynowych.

Torebki z nikotyną są również oferowane w wielu ciekawych smakach i zapachach, na przykład miętowym, jagodowym, cytrusowym, dlatego korzystanie z nich jest znacznie przyjemniejsze od snus. Mają też różne moce odnoszące się do ilości nikotyny.

Pod względem stosowania woreczki nikotynowe oraz snus są zasadniczo takie same. Są one przeznaczone do używania doustnego. Umieszcza się je za górną wargą, gdzie następuje stopniowe wchłanianie nikotyny.

Zatem są one dyskretne w stosowaniu i bezdymowe, co powoduje, że mogą być używane także w tych miejscach, gdzie papierosy oraz e-papierosy są zakazane.

Podsumowanie – wybrać woreczki nikotynowe czy snus?

Torebki nikotynowe ze względu na inną zawartość w stosunku do snus są uznawane za lepsze. Nie zawierają one tytoniu, ale czystą nikotynę, a ponadto mogą również oferować wyśmienite smaki i zapachy do wyboru. Nie powodują również zabarwienia zębów oraz przykrego oddechu. Stanowią zatem ciekawą alternatywę dla tytoniu w torebkach.