Wybierz się na narty do Val di Sole!

Val di Sole, czyli Dolina Słońca jest jednym z najpopularniejszych regionów narciarskich we Włoszech. Gdy chcesz spędzić niezapominaną przygodę w zimowej scenerii, kurorty turystyczne położone w tej malowniczej dolinie zapraszają aż do końca wiosny!

Gdzie znajduje się Val di Sole?

Dolina Słońca – Val di Sole jest zlokalizowana w północnej części Włoszech. Na jej obszarze znajduje się szeroka gama ośrodków narciarskich, które zapraszają do aktywnego wypoczynku na nartach i snowboardzie.

Wśród popularnych punktów położonych na terenie doliny znajdują się między innymi Madonna di Campiglio, Marilleva, Folgarida, Tonale, Pejo czy Pinzolo.

Dojazd do Doliny Słońca nie jest skomplikowany. Na miejsce można dostać się za pomocą własnego samochodu lub autokarami albo zdecydować się na lot na jedno z okolicznych lotnisk, a potem skorzystać z dojazdu kolejami, autokarami albo wynajętym samochodem.

Dlaczego warto wyjechać do Val di Sole?

Osobom wyjeżdżającym na snowboard i narty Val di Sole może zaoferować wiele ciekawych atrakcji i przepiękne widoki, które zapierają dech w piersiach. Alpejskie wzniesienia wspaniale nadają się do szusowania po białym śniegu, a wspaniały włoski klimat i przepyszna kuchnia gwarantują relaksujący wypoczynek.

Atutem Val di Sole są znakomicie przygotowane ośrodki narciarskie, w których na odwiedzających czekają nowoczesne wyciągu oraz zróżnicowane trasy dla początkujących i dla zaawansowanych narciarzy i snowboardzistów. Również na uwagę zasługuje wiele szkółek narciarskich, wśród których znajdują się również szkółki polskie.

W Dolinie Słońca panuje specyficzny klimat, dlatego też wypoczynek w tym regionie jest możliwy nawet do końca wiosny. W tym czasie stale utrzymuje się tam pokrywa śnieżna, umożliwiając świetną zabawę w aktywnym stylu.

Val di Sole – jak zorganizować wyjazd?

Aby wyjechać na urlop do Val di Sole, można skorzystać z dostępnych ofert w biurach podróży. Prezentują one szeroką gamę pomysłów na wypoczynek dla singli, par i dla rodzin w przepięknej Dolinie Słońca.

Wyjazdy organizowane przez biura podróży mogą obejmować transport, w tym transport autokarowy, który pozwala na łatwe przetransportowanie ze sobą sprzętu sportowego na miejsce.

Można również samodzielnie zorganizować swój wyjazd. W internecie dostępna jest szeroka gama ofert noclegowych. Dużym powodzeniem cieszą się apartamenty, które zapewniają wysoki komfort wypoczynku. Można również wykupić bilety na pociąg, autokar albo na samolot. Wcześniejsza rezerwacja pozwoli wtedy na uzyskanie dodatkowych zniżek.