Akcesoria do sitodruku – w jakie warto zainwestować?

drukarnia

Akcesoria do sitodruku są absolutnie kluczowym aspektem przy takim typie druku. Jakie jednak są najważniejsze z nich?

Akcesoria do sitodruku… czyli właściwie do czego?

Jeżeli chodzi o branżę poligraficzną, jesteśmy w stanie znaleźć wiele różnych metod wykonywania druku, a pomimo upływu lat sitodruk nadal należy do naprawdę popularnych sposobów. Czym on jednak właściwie jest, jakie są jego zalety i dlaczego odpowiednie akcesoria do sitodruku są tak istotne w przypadku wykonywania takiej usługi? Ogólnie rzecz biorąc, sitodruk to specjalna metoda poligraficzna, która charakteryzuje się bardzo wysoką odpornością na ściernie się i uszkodzenia mechaniczne. Nic więc dziwnego, iż sitodruk jest tak często wykorzystywany na wszelkiego rodzaju tkaninach, jak koszulki czy torby, a także na metalowych czy plastikowych materiałach. Odpowiedni sitodruk musi być jednak wykonywany z pomocą kilku bardzo istotnych elementów, które w zasadzie umożliwiają tworzenie takich nadruków.

Najważniejsze akcesoria do sitodruku – o tym nie możesz zapomnieć!

Jeżeli chodzi o akcesoria do sitodruku, w które możemy zaopatrzyć się na przykład z pomocą takich firm, jak Druk Serwis, warto pamiętać o kilku niezbędnych elementach. Pierwszym jest rzecz jasna specjalna siatka sitodrukowa, na którą nakładana jest światłoczuła emulsja. Siatka naciągana jest na matrycę, przez którą przepuszcza się farbę. Następnie z pomocą specjalnych klisz oraz filmu kapilarnego utrwala się farbę, dzięki czemu uzyskujemy pełnoprawny szablon. To dopiero z jego pomocą, a także papieru czy folii drukarskiej, możliwe jest przeniesienie szablonu na daną tkaninę, dzięki czemu uzyskujemy finalny nadruk.

W poszukiwaniu najlepszej jakości akcesoriów do sitodruku – gdzie je znaleźć?

Jeżeli szukamy odpowiednich akcesoriów i materiałów wymaganych w sitodruku, najlepszym rozwiązaniem będzie znalezienie profesjonalnego sklepu oferującego tego typu sprzęty. Będziemy wtedy pewni najwyższej jakości produktów.