Czy papierowa taśma klejąca jest skuteczna?

papierowa tasma klejaca

Coraz więcej firm z branży e-commerce decyduje się na ekologiczne pakowanie swoich przesyłek, wybierając papierowe taśmy klejące. Spowodowane jest to faktem, że osoby kupujące w sieci są o wiele bardziej świadome ekologicznie niż te, które robią tradycyjne zakupy. Papierowe taśmy klejące są wykorzystywane także do prac specjalistycznych. O tym, czy papierowa taśma jest skuteczna, decydują zastosowane do jej produkcji surowce.

Papierowe taśmy klejące – trwałe zabezpieczenie zaklejanej powierzchni

Taśmy samoprzylepne to produkty do zadań specjalnych, dlatego też tak istotna jest ich specyfika oraz trwałość klejenia. Dzięki temu, że papierowe taśmy klejące pokryte są klejem kauczukowym, idealnie wiążą się z podłożem. Kartony, oklejone taką taśmą, wyglądają niemal jak zaplombowane. Wówczas są idealnie zabezpieczone przed samoistnym otwarciem i dostępem niepowołanych osób do ich zawartości.

Papierowe taśmy klejące – ochrona przed działaniem czynników atmosferycznych

Papierowe taśmy klejące, wbrew pozorom, wykazują wysoką odporność na warunki atmosferyczne. Mogą być stosowane w niskich temperaturach (np. do magazynowania towarów w chłodniach), są wytrzymałe na wilgoć i promieniowanie UV (nie przepuszczają światła). Polecane są do transportu i przechowywania kartonów w niesprzyjających warunkach.

Papierowe taśmy klejące – niskie koszty pakowania

Wykorzystywanie papierowej taśmy klejącej to ekonomiczne rozwiązanie, ponieważ do zaklejenia powierzchni nie jest konieczne kilkukrotne oklejanie opakowania. To pozwala obniżyć wydatki i znacznie usprawnić cały proces pakowania. Fakt, że można ją odrywać ręcznie i do jej aplikacji nie są potrzebne ostre narzędzia powoduje, że znacznie zwiększa się wydajność pracy.

Papierowa taśma klejąca – idealna do etykietowania

Papierowa taśma klejąca to produkt, który z łatwością można opisać, co nie jest możliwe w przypadku tradycyjnych taśm na podłożu foliowym. Kartony zaklejone papierową taśmą klejącą można zatem bez problemu oznakować, co sprawdzi się chociażby podczas przeprowadzek. Specyfika papierowej taśmy klejącej sprawia, że jest ona idealnym akcesorium do etykietowania.

Taśma papierowa malarska

Papierowe taśmy malarskie sprawdzają się podczas prac remontowych i wykończeniowych. Tego typu taśma nie pochłania wilgoci i zabezpiecza przed ściekaniem farby po powierzchni. Jest doskonałym rozwiązaniem podczas odcinania kolorów farb i co ważne – nie pozostawia na powierzchni śladów po zerwaniu.

Taśma papierowa podgumowana

Taśmy papierowe podgumowane to szczególny typ nośników klejących, których przeznaczeniem jest szybkie i trwałe zaklejanie kartonów, opakowań zbiorczych czy łączenie arkuszy tektury. Do jej produkcji stosuje się papier typu Kraft, który dodatkowo jest powleczony specjalnym klejem roślinnym, wnikającym głęboko w tekturę. Taśma papierowa podgumowana posiada dodatkowo właściwości uszczelniające, więc z powodzeniem zastępuje klasyczne zszywki. Zerwanie taśmy podgumowanej skutkuje pozostawieniem śladów na powierzchni, dlatego też zabezpieczenie w taki sposób kartonu chroni przed dostępem osób nieuprawnionych. Dodatkowe wzmocnienia, zastosowane w tej taśmie, sprawiają, że będzie idealną ochroną dla ciężkich ładunków.