Czym zajmuje się firma oferująca usługi takie jak lokalizacja wycieków?

Niewiele osób wie o tym, że nawet najmniejsze wycieki w instalacjach wodnych mogą w efekcie prowadzić do ciężkich uszkodzeń. Jest to niestety często bagatelizowane, przez co mieszkańcy narażają się na kosztowne naprawy całych instalacji wodnych. W tym przypadku, jak też w wielu innych najlepszym sposobem jest zapobieganie. Warto przeprowadzać regularne badania instalacji wodnej, a już, szczególnie gdy zaczynają występować niepokojące objawy. Dobrze jest zatem znać dobre firmy, które zajmują się lokalizacją wycieków w instalacji wodnej. Pomoże to uchronić budżet domowy przed naprawdę kosztownymi naprawami czy nawet wymianą całej instalacji. W jaki sposób lokalizowane są wycieki wody?

Pomiary wilgotności ścian – Sposób na zawężenie poszukiwań

Ogólnie rzecz biorąc, lokalizacja wycieków w Katowicach może być przeprowadzana na różne sposoby. Pomiary wilgotności ścian nie są może bezpośrednim sposobem na walkę z wyciekami, lecz pozwalają one na zawężenie obszaru poszukiwań. Proces ten poniekąd przeciera szlaki dalszym badaniom, które wykorzystują już nieco bardziej nowoczesne i specjalistyczne metody. Należą do nich próby ciśnieniowe i badania termowizyjne.

Czym są próby ciśnieniowe w lokalizacji wycieków?

Wykrywanie wycieków wody odbywać może się za sprawą prób ciśnieniowych, zwanych inaczej próbami szczelności. Jest to jedna z bardziej klasycznych metod. W tym przypadku wykorzystuje się manometr wzorcowy, który podłączany jest bezpośrednio do instalacji. W ten sposób określana jest szczelność. Pomiary wykonuje się również przy pomocy wody, gazu znacznikowego czy też powietrza. Próby ciśnieniowe są podstawowym sposobem na wykrywanie nieszczelności. Trzeba mieć jednak na uwadze fakt, że metoda ta jest długotrwała. Szybszym sposobem jest wykrywanie nieszczelności za sprawą podczerwieni.

Kamera termowizyjna przy lokalizacji wycieków

Kamera termowizyjna pozwala na obrazowanie obiektu. W ten sposób dużo łatwiej i szybciej jest sprawdzić gdzie następuje wyciek. Trzeba mieć na uwadze jednak fakt, że podczas całego badania instalacja wodna musi pracować. W przeciwnym wypadku odczyt może być nieprecyzyjny. Z metod termowizyjnych korzystają głównie specjaliści tacy jak Profhouse.