Dlaczego warto zainwestować w implanty zębów?

implanty zebowe

Każdemu nas na pewno zależy na tym, aby atrakcyjnie wyglądać. Nie da się ukryć, że posiadanie wszystkich zębów, które są odpowiednio wybielone, bez ubytków oraz próchnicy, znacząco zwiększa nasz komfort psychiczny oraz fizyczny. Czujemy się bardziej pewni siebie oraz łatwiej się nam komunikować z innymi osobami. W przypadku posiadania licznych braków zębowych, bardzo dobrym rozwiązaniem jest zainwestowanie implantów zębowych. Doświadczony stomatolog na pewno pomoże nam wybrać najlepsze rozwiązanie.

Co to są implanty zębowe?

Chcąc przez długi czas cieszyć się pięknymi kompletnym uśmiechem, przede wszystkim trzeba stosować się do zasad profilaktyki stomatologicznej, a tym samym utrzymywać prawidłową higienę jamy ustnej. Regularne wizyty w gabinecie stomatologicznym również pomogą nam utrzymać dobrą kondycję zębów. Stomatolog będzie miał możliwość, aby szybko zlokalizować ubytki oraz je uzupełnić.

Implanty stomatologiczne to sztuczne zęby, które projektowane są na indywidualne zamówienie oraz wszczepiane przez doświadczonego stomatologa. Składają się ze specjalnego wkładu, który jest wkręcany w dziąsło, łącznika, a także korony zębowej. Są bardzo trwałe. Implanty zębowe są estetyczne, wyglądają naturalnie.

Wymiana protez ruchomych na stałe. Czy to się opłaca?

Coraz więcej pacjentów decyduje się na to, aby wymienić protezy ruchome na protezy stałe. Taka zmiana jest jak najbardziej opłacalna, gdyż zwiększa komfort życia, ułatwia rozdrabnianie pokarmów oraz pozwala na prawidłowe funkcjonowanie jamy ustnej.

Wymiana protez ruchomych na stałe musi być przeprowadzona przez doświadczonego stomatologa, który ma dokładnie wykonaną protezę. Warto przypomnieć, że stała jest protezą, której nie będziemy mogli już zdjąć, na przykład do snu.

Dzięki temu, że będziemy dysponować stałą protezą, będziemy mogli się szeroko uśmiechać, nie będziemy mieli problemów z komunikacją z innymi osobami, pozbędziemy się również być może kompleksów, które towarzyszyły nam przez długi czas.