Jagoda kamczacka – dlaczego warto inwestować w jej sadzonki?

Jagoda kamczacka jest bardzo ciekawym owocem, który niestety nie jest tak bardzo rozpowszechniony w Polsce jak inne owoce z rodziny jagód. Sytuacja ta jednak na przestrzeni ostatnich lat uległa zmianie. Doskonale pokazuje to szeroki wybór polskich odmian jagody kamczackiej. Owoc ten jest doskonałym rozwiązaniem do najróżniejszych przetworów czy deserów. Czasami można ten owoc wykorzystać również w daniach głównych. Oprócz ciekawego zastosowania i smaku owoc ten posiada szeroką paletę dobrych dla zdrowia ludzkiego składników i witamin. Co jeszcze warto wiedzieć na temat jagody kamczackiej?

Łatwość w uprawie, nawet dla początkujących

Jeżeli chodzi o jagoda kamczacka sadzonki to trzeba wiedzieć, że uprawa tego owocu jest niezwykle prosta i mogą zająć się nią nawet osoby kompletnie początkujące. W wielu przypadkach krzewy jagody kamczackiej radzą sobie same. Doskonale widać to na przykładzie podlewania. Zazwyczaj krzew jagody kamczackiej pobiera wodę z opadów deszczu. Podlewanie jest ważne wówczas, gdy nadchodzi wyjątkowa sucha pora. Krzewy najlepiej jest nawozić za pomocą naturalnego nawozu. Bardzo dużą zaletą jagody kamczackiej jest również jej duża wytrzymałość na temperatury ujemne. Mówi się, że krzewy wytrzymują temperaturę nawet – 40 stopni Celsjusza.

Pozytywny wpływ na zdrowie jagody kamczackiej

Gdy znajdzie się dobre gospodarstwo ogrodnicze na Śląsku i zakupi sadzonki jagody kamczackiej można mieć pewność, że będzie to dobra inwestycja pod kątem zdrowotnym. Owoc ten posiada dużo witamin z grupy B, A, oraz C. Do tego dochodzą oczywiście składniki mineralne takie jak fosfor, miedź, magnez czy też żelazo. Związki fenolowe zawarte w jagodzie kamczackiej z kolei pomagają zmniejszyć ryzyko występowania chorób przewlekłych. Owoce te zawierają również kwasy organiczne, które pomagają w prawidłowej pracy jelit. Kolejnym ze składników są epikatechiny. Są to przeciwutleniacze. Mówi się o tym, że przeciwdziałają chorobom takim cukrzyca, niewydolność serca czy nawet nowotworom.