Jak działa ochraniacz na szczebelki w formie warkocza?

ochraniacz do lozeczka dla dziecka

Dzieci w trakcie snu potrafią naprawdę sporo się ruszać. Gdy są jeszcze małe, to trzeba pamiętać o tym, że znajdują się w zamkniętym, wysokim łóżeczku, w którym znajdują się szczebelki. Gdyby przez przypadek o nie uderzyły, to mogłyby sobie zrobić krzywdę w środku nocy, co oczywiście jest niebezpieczne. Można jednak zabezpieczyć przed tym dziecko kupując ochraniacz na szczebelki w formie warkocza. Gdzie jest on dostępny?

Gdzie kupić ochraniacz na szczebelki w formie warkocza?

Z reguły ochraniacz na szczebelki w formie warkocza dostępny będzie w różnego rodzaju sklepach dziecięcych, które dysponują asortymentem przeznaczonym dla najmłodszych i mającym i zapewnić jak największe bezpieczeństwo i komfort. Sklepów, w których będzie dostępny powinniśmy szukać z frazą „ochraniacz na szczebelki warkocz”. W ten sposób znajdziemy sklepy sprzedające taki asortyment. 

Ciekawym miejscem jest sklep Leonkowo. W nim dostępnych jest wiele przedmiotów dla matek oraz dzieci. Dostępne są na przykład wkładki laktacyjne wielorazowe, które są znaczącą pomocą dla matek w trakcie karmienia piersią i sprawiają, że nie trzeba się martwić o plamy po mleku na stanikach. 

Ochraniacz na szczebelki w formie warkocza – jak działa?

Ochraniacz warkocz to bardzo prosty sposób ochrony dziecka w łóżeczku, dzięki któremu nie powinno ono zrobić sobie krzywdy na przykład przez uderzenie w szczebelek. Jego działanie jest niezwykle proste, gdyż wymaga on po prostu rozłożenia wzdłuż granic łózeczka. Ochranaicz ma frmę warkocza, który jest wypełniony puchem i utrzymuje on cyrkulację powietrza, dzięki czemu nie sprawi też, że dziecko może się przegrzać, gdy zacznie spać za blisko niego. 

Ponadto warkocz może być z łatwością prany w pralce i utrzymanie go w czystości jest banalne. W celu używania go trzeba tylko przywiązać go do szczebelków, w czym pomagają zazwyczaj przymocowane do warkocza wstążki. W ten sposób dziecko, gdyby miało uderzyć w szczebelek będzie ono dobrze chronione i amortyzowane przez warkocz, który będzie go od nich oddzielać. Oczywiście mowa tu czasie snu. Ciekawa możliwość to też stworzenie gniazda z warkocza, w którym można będzie położyć malucha.