Krajowy transport paletowy- o czym mowa w praktyce?

transport

Transport paletowy stał się ostatnio bardzo popularny. Trudno się dziwić, gdyż daje wiele możliwości. Wykorzystywany jest przez firmy, ale również przez prywatne osoby. Pozwala jednym transportem wysłać kilkanaście ponadwymiarowych rzeczy. Transport palety nie jest możliwy bez odpowiedniej firmy transportowej.

Czym jest przesyłka paletowa?

Najprościej rzecz ujmując, przesyłka paletowa to taka, w której towar jest umieszczany na paletach. Najczęściej są to palety typu EURO. Dzięki temu załadunek i rozładunek towarów jest zdecydowanie szybszy. Krajowy transport paletowy może być usługą skierowaną do dużych firm, ale również do osób prywatnych. Maksymalne obciążenie palety zależy od jej wymiarów i wynosi od kilkuset do 1000 kg. Wysokość towaru, ustawionego na palecie nie może przekraczać 2 metrów. Dzięki temu możliwości wykorzystywania przesyłek paletowych jest bardzo dużo.

Na czym polega transport paletowy?

Chcąc wysłać towar na palecie, musimy skorzystać z oferty firmy, świadczącej usługi logistyczne dla firm. Specjaliści w danej dziedzinie, dadzą pewność, że towar zostanie odpowiednio zabezpieczony i przetransportowany. Podczas planowania przesyłki paletowej, należy pamiętać o kilku istotnych rzeczach. Pierwszą z nich jest jakość palety – warto sprawdzić z jakiego materiału została wyprodukowana i jaka jest jej wytrzymałość. Kolejną istotną kwestią jest dobór odpowiedniego rodzaju palety w stosunku do ilości i rodzaju transportowanych towarów. Nie można zapomnieć o właściwym zapakowaniu towarów. W profesjonalnej firmie transportowej, pracownicy pomogą odpowiednio spakować i zabezpieczyć towary.

Nie każdy rodzaj towarów nadaje się do transportu paletami. Nie da się na niej umieścić na przykład wiązki rur o długości 6 metrów, roweru czy motocykla. Jednak w większości przypadków transport paletowy jest możliwy. Często wybierany jest ze względu na cenę i możliwości transportowe. To świetny sposób na sprawną przeprowadzke do innego miasta czy nawet kraju.