Kredyty frankowe – dlaczego cieszyły się tak dużą popularnością?

kredyt frankowy

W latach 2000-2010 kredyty frankowe były jednym z najczęściej wybieranych przez Polaków rodzajów kredytów. Wiele osób zdecydowało się na takie kredyty ze względu na niskie oprocentowanie i korzystne warunki spłaty. Dlaczego kredyty frankowe cieszyły się tak dużą popularnością? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w poniższym artykule.

Kredyty frankowe. Czy były popularne ze względu na niski koszt?

Kredyty frankowe cieszyły się dużą popularnością wśród Polaków. Jednym z głównych powodów było niskie oprocentowanie. Banki oferowały kredyty z oprocentowaniem, które w momencie podpisania umowy wynosiło jedynie kilka procent. Oprocentowanie kredytów w złotych wynosiło wówczas znacznie więcej, co skłaniało konsumentów do wyboru takiej opcji, jak kredyty frankowe.

Dodatkowo kredyty walutowe były bardziej elastyczne w kwestii spłaty rat. W przypadku kredytów udzielonych w złotych, raty były ustalane na podstawie marży banku oraz w oparciu o stopy procentowe Narodowego Banku Polskiego. Jeśli chodzi o kredyty frankowe, rata była ustalana na podstawie kursu waluty szwajcarskiej. W momencie, gdy kurs franka był niższy, rata była mniejsza, co skłaniało konsumentów do wyboru kredytów walutowych.

Adwokat do rozwodów. W czym może nam pomóc?

Adwokat specjalizujący się w sprawach rozwodowych może nam pomóc w wielu kwestiach związanych z rozstaniem. Może nam pomóc w negocjacjach dotyczących podziału majątku, ustalenia opieki nad dziećmi oraz ustalenia wysokości alimentów. Ponadto adwokat do rozwodów w Lublinie może doradzić nam w kwestiach dotyczących ochrony naszych interesów w trakcie procesu rozwodowego i reprezentować nas przed sądem. Warto skorzystać z usług sprawdzonego adwokata w tak delikatnej sprawie.

Gdy uzyskamy pomoc specjalisty, na pewno proces rozwodowy przebiegnie szybciej, jak również będzie o wiele mniej stresujący. Jest to nie tylko ważne dla obu stron, ale również dla dzieci, dla których jest to trudny moment.