Materace koło – o czym mowa w praktyce?

wybor materaca

Ludzie spędzają na spaniu około 30% swojego życia. Dlatego ważne jest, aby wybrać produkt, który umożliwi komfortowy odpoczynek. Jednymi z najbardziej polecanych materaców są te produkowane przez firmę Koło. Czym się wyróżniają i czy warto rozważyć ich kupno?

Materace Koło – czym są?

Materace Koło (w Suwałkach znajduje się salon firmowy zakładu) to jedne z najczęściej wybieranych przez klientów produktów przeznaczonych do utrzymywania prawidłowej higieny snu. Wieloletnie doświadczenie MK FOAM Koło pozwoliło zaprojektować firmie materace, które są wykonane z materiałów przyjaznych użytkownikom, z zachowaniem odpowiedniej jakości i przystępnej ceny.

Materace Koło cechują się wysoką elastycznością, odpowiednim podparciem dla kręgosłupa i dostępne są w różnych rodzajach (m.in. piankowe, kieszeniowe, lateksowe).

Materac sypialniany – jakie powinien mieć cechy?

Przy wyborze odpowiedniego materaca do spania należy zwrócić uwagę na:

  • Materiał, z którego jest wykonany. Najlepsze będą same włókna naturalne np. bawełna albo mieszanki posiadające je w swoim składzie. Osoby cierpiące na różnego rodzaju uczulenia powinny upewnić się, że mają do czynienia z tworzywem antyalergicznym.

  • Rozmiar i kształt. Powinien być prostokątny, o szerokości minimum 80 centymetrów, a wysokości co najmniej 20 centymetrów większej niż wzrost użytkownika. Na rynku dostępne są materace w kształcie koła – nadal powinny jednak spełniać wymogi wymiarowe w linii prostej.

  • Sprężystość i twardość. Powinien być na tyle twardy, aby wytrzymywać wielogodzinny napór w postaci obciążenia wynikającego z masy ciała użytkownika, ale jednocześnie na tyle elastyczny, aby dopasowywać się do naturalnych krzywizn kręgosłupa.

  • Odprowadzanie wilgoci. Pocenie się pozwala utrzymywać odpowiednią temperaturę ciała, również podczas snu. Materac powinien być w stanie szybko pozbyć się wilgoci, bo inaczej pot stanie się pożywką dla bakterii i grzybów.

Materace Koło spełniają wszystkie najważniejsze warunki, dlatego są tak chętnie wybierane i chwalone przez użytkowników.