Materace piankowe – dla kogo? Zastosowanie i zalety

lateks

Piankowy materac to materac, który powstaje wyłącznie z pianek. Kiedy warto zdecydować się na jego zakup? Jakie rodzaje materaców piankowych dostępne są obecnie w sprzedaży? Jakie są zalety tego typu materaców?

Jak zbudowany jest materac z pianki?

Budowa materaca zależna jest od jego rodzaju. W przypadku materaców sprężynowych ich rdzeń stanowią sprężyny, natomiast piankowych – pianki.

Do wyprodukowania materaców piankowych wykorzystuje się pianki różnych typów, które mogą być układane na sobie warstwowo. Dostępne są także materace wykonane z jednego rodzaju pianki.

W przypadku materaców warstwowych na wierzchu materaca umieszcza się pianki zapewniające najwyższy komfort, natomiast pod spodem te tworzące rdzeń – są to głównie tańsze, ale wytrzymałe pianki wysokoelastyczne. Dostępne są także materace dwustronne, które z każdej strony mogą być wyposażone w inny typ pianki.

Rodzaje materaców piankowych

Do kategorii materaców piankowych zalicza się pełna gama produktów. Wśród nich dostępne są między innymi:

  • Materace wysokoelastyczne (HR) – do ich wykonania używana jest pianka o otwartej strukturze komórek, dzięki czemu cechują się one wysoką wytrzymałością i elastycznością punktową. Są też przystępne cenowo.
  • Materace VISCO, termoelastyczne – to rodzaj materaców z pianki, która jest bardzo gęsta i mięsista, a także cechuje się efektem pamięci – memory. Materace piankowe tego typu polecane są osobom z bólami pleców.
  • Materace lateksowe – pianka lateksowa naturalna lub syntetyczna jest uznawana za najlepszy materiał do wykonania materaców piankowych. Wyróżnia się ona wysoką elastycznością i dynamicznie dopasowuje się do krzywizn ciała. Jest przy tym bardzo wytrzymała i trwała.

Powyższe rodzaje materaców piankowych oferuje firma MK Foam – https://fabryka-snu.pl/category/materace specjalizująca się w produkcji i sprzedaży materaców.

Kiedy warto kupić materac piankowy?

Materace piankowe mają bardzo szerokie zastosowanie i doskonale nadają się dla wielu osób. Dzięki temu, że można kupić je w tak różnorodnych wariantach, mogą być one także dopasowane specjalnie do oczekiwań i potrzeb użytkownika.

Ze względu na swoje właściwości materace piankowe rekomendowane są dla osób, którym zależy na większym komforcie snu, także w przypadku pojawienia się problemów ortopedycznych jak bóle mięśni, pleców, kończyn. Właśnie dlatego używane są one także jako materace ortopedyczne i mogą współpracować z ruchomymi stelażami.

Materace z pianek polecane są także alergikom. Pianki są przewiewne, nie sprzyjają akumulacji kurzu i namnażaniu się drobnoustrojów, dlatego zapewniają one maksymalną ochronę przed pojawianiem się reakcji alergicznych.