Mobilne domki letniskowe – o czym mowa w praktyce?

dom wakacyjny

Posiadanie mobilnego domu letniskowego kojarzyć się może na przykład z kamperem. Jest on w pełni zdolny do zamieszkania w nim, a także można z jego pomocą podróżować. Istota mobilnych domków letniskowych jest jednak zupełnie inna, gdyż są to pełnoprawne domy całoroczne, które można bardzo łatwo transportować.

Kto produkuje i oferuje mobilne domki letniskowe?

Czołowe mobilne domki letniskowe produkuje firma Hauser, która wyspecjalizowała się w konstrukcji domów mobilnych oraz modułowych, które można z powodzeniem postawić bez pozwolenia na budowę. Aby jednak zakupić mobilne domki letniskowe w Ostródzie warto znaleźć autoryzowanego dystrybutora, który będzie w stanie zająć się także ich montażem.

Dobrym przykładem firmy, która montuje mobilne domki letniskowe produkowane przez firmę Hauser jest polskie przedsiębiorstwo Tagalo, które jest oficjalnym dystrybutorem domków produkowanych przez firmę Hauser. Przedsiębiorstwo to może zagwarantować trasnport domku w dowolne miejsce, a także jego bardzo sprawny montaż.

Czym są mobilne domki letniskowe?

Mobilne domki letniskowe mogą działać jako pełnoprawne domy, w których da się mieszkać przez cały rok. Powstają one w specjalnej fabryce, która wykonuje ich bardzo trwały szkielet, elewację, a także ociepla całą konstrukcję, w tym podłogę tak, by w takim mobilnym domku letniskowym życie przez cały rok nie sprawiało problemów nawet w okresie zimowym, gdy na zewnątrz panują niższe temperatury.

Dzięki temu, że mobilne domki letniskowe nie wymagają pozwolenia na budowę i są konstruowane tak, by dało się je łatwo transportować dzięki dedykowanemu systemowi transportowemu, ich przenoszenie jest niezwykle proste i jeśli będziemy chcieli zmienić lokalizację domku wystarczy posiadanie działki w innym miejscu i skontaktowanie się z firmą, która wcześniej postawiła dla nas taki mobilny domek letniskowy. Wtedy w zaledwie kilka do kilkunastu dni możemy się już cieszyć pełnoprawnym domkiem letniskowym w innej lokalizacji.