Najmodniejsze pomysły na wykorzystanie lameli w Twoim wnętrzu – sprawdź!

wykorzystanie lameli we wnetrzach

Z pewnością większość osób, które choć trochę interesują się aranżacją wnętrz, spotkała się z lamelami dekoracyjnymi. Śmiało można bowiem stwierdzić, że jest to jeden z największych trendów ostatnich lat, który nadal zyskuje na popularności. Przekonajmy się więc, czym dokładnie są lamele oraz jakie są najlepsze sposoby na ich wykorzystanie, aby było zarówno ładnie, jak i praktycznie!

Lamele to od kilku sezonów prawdziwy “must have” wielu projektów dotyczących wykończenia mieszkań, domów, ale też biur czy innego rodzaju przestrzeni. Ich największą zaletą jest to, że sprawdzają się w niemal każdych okolicznościach, niezależnie od kolorystyki czy użytych materiałów. Nie pozostaje więc nic innego, jak sprawdzić najmodniejsze pomysły na wykorzystanie lameli we wnętrzu!

wykorzystanie lameli we wnetrzach

Lamele dekoracyjne – jakie rodzaje wyróżniamy?

Zanim jednak skupimy się głównie na możliwościach aranżacyjnych z lamelami w roli głównej, warto zobaczyć spośród jakich konkretnie rozwiązań możemy wybierać. Lamele należą w tej chwili do bardzo szerokiej kategorii produktów, która jest co jakiś czas wzbogacana o kolejne warianty. Najbardziej klasyczne w całym zestawieniu są lamele z kolekcji standard, które można zamontować na ścianie lub suficie, a pomiędzy nimi umieszczamy specjalne listwy, np. w kontrastującym kolorze. Jeśli zależy nam na stworzeniu ścianki działowej lub balustrady, powinniśmy zdecydować się na zakup lameli ażurowych. Chcąc natomiast połączyć walory wizualne z właściwościami akustycznymi, strzałem w dziesiątkę okażą się lamele na filcu od lameo. Nowocześniejszą wersją tych ostatnich są natomiast panele akustyczne, które poza wygłuszeniem pomieszczenia, są w stanie optycznie je powiększyć, o ile ułożymy je we właściwy wzór.

wykorzystanie lameli we wnetrzach

Lamele w aranżacji wnętrz – jak je wykorzystać?

Lamele dekoracyjne pasują zarówno do klasycznych, nowoczesnych, minimalistycznych, loftowych czy skandynawskich wnętrz, ale wyglądają też świetnie w bogato zdobionej przestrzeni glamour czy art deco. Jednym z pomieszczeń, w których są stosowane najczęściej, jest oczywiście salon, gdzie znajdują miejsce przede wszystkim na ścianie za telewizorem. W sypialni z kolei mogą posłużyć jako przedłużenie tapicerowanego zagłówka łóżka lub nawet go zastąpić z korzyścią dla całej aranżacji. W przedpokoju można wykorzystać je na ścianie za szafką na buty. W kuchni mogą nie tylko odmienić wygląd pomieszczenia, ale również być funkcjonalne, np. jeśli za ich pomocą wydzielimy strefę jadalnianą.

wykorzystanie lameli we wnetrzach

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Lamele to nowoczesna, ponadczasowa i bardzo oryginalna dekoracja przestrzeni. W zależności od koncepcji mogą być najbardziej wyrazistym elementem w danym pomieszczeniu, ale mogą też stanowić tło dla innych ozdób. Lamele mogą ocieplić wnętrze, sprawić, że będzie jeszcze bardziej przytulne. Na pewno jest to jeden z tych elementów wykończeniowych, obok którego nikt nie przejdzie obojętnie. Najważniejsze w tym wszystkim jest zachowanie balansu, zarówno jeśli chodzi o formę, jak i kolorystykę, aby uzyskać spójny projekt.