Nawilżanie powietrza – dlaczego jest tak ważne w halach przemysłowych?

nawilzacz powietrza

Jedną z najważniejszych kwestii na halach przemysłowych, które zajmują się produkcją towarów, czy też służą jako hale magazynowe niezwykle ważne jest zadbanie o odpowiednie warunki,dzięki którym pracownicy mogą pracować w odpowiednim środowisku. Dlaczego nawilżanie powietrza odgrywa w tym tak dużą rolę?

Nawilżanie powietrza, a warunki pracy

Wiele osób nie wie o tym, że nawilżanie powietrza na wielu halach produkcyjnych oraz magazynowych jest wręcz konieczne do zapewnienia odpowiednich warunków pracownikom. Wynika to między innymi z Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 26 września, które jasno mówi o tym, że pracodawca musi zadbać o odpowiednie warunki pracy, do czego zalicza się także właściwą wilgotność powietrza,

Wilgotność powietrza powinna wynosić od 30 do 70%, a najbardziej zalecane wartości to od 40 do 60%. Na wielu halach produkcyjnych nie są one jednak spełniane, przez co konieczny może być tam przemysłowy nawilżacz powietrza, którego użycie pozwoli na efektywne zwiększenie wilgoci. Nowoczesne urządzenia są do tego dość oszczędne, jeśli mowa o zużyciu energii, więc zastosowanie ich nie jest ogromnym obciążeniem i generuje znacznie więcej zysków niż strat.

Dlaczego nawilżanie powietrza jest tak ważne w halach przemysłowych?

Przede wszystkim chodzi tu o zadbanie o pracownika. Nie można bowiem zapominać o tym, że pracownik, który posiada odpowiednie warunki do pracy i nie musi pracować w nieprzyjemnych warunkach jest po prostu bardziej efektywny i jego produktywność, a co za tym wartość dodana dla firmy rośnie.

Zbyt suche powietrze na hali produkcyjnej lub magazynowej może skutkować problemami z oddychaniem u pracowników lub nasilaniem się objawów alergii u osób, które z takową się zmagają. Oprócz tego wiele maszyn, których regularnie używa się w przemyśle gorzej pracuje, gdy wilgotność powietrza jest za niska. Dlatego właśnie nawilżanie powietrza jest tak istotne i inwestycja w przemysłowy nawilżacz powietrza może okazać się konieczna.