Postaw na jakość produktu

jakosc schodow drewnianych

Od zawsze drewniane elementy znajdujące się w domu kojarzone są z bogactwem i dobrym stylem. Stąd też cena drewnianych schodów czy drzwi jest zdecydowanie wyższa aniżeli w przypadku tych kupowanych w marketach.

Na jakie koszty trzeba się nastawić?

Osoba, która ma zamiar montować schody drewniane bielsko biała musi się liczyć z tym, że koszt montażu tego typu elementów jest znaczny. Wpływ na to ma fakt, że sam materiał nie należy do najtańszych. Do tego dochodzą jeszcze koszty robocizny oraz samego montażu poszczególnych elementów. Faktem jednak jest, że drewniane schody prezentują się fenomenalnie i tak naprawdę pasują do wszystkich innych elementów domu. Wystarczy, że są robione na zamówienie.

Indywidualne zamówienie

Drewniane schody zawsze wykonywane są na zamówienie klienta. Stąd też każde jest indywidualnie wyceniane. Na cenę takiego zamówienia składa się:

  • projekt, który jest indywidualnie robiony dla danego elementu,
  • wycena projektu tj. określenie jaki będzie koszt balustrady, elementów konstrukcyjnych oraz samych stopni,
  • koszty montażu, który zajmuje sporo czasu.

Reasumując nie da się jednoznacznie stwierdzić jaki będzie koszt drewnianych schodów. Wszystko jest tutaj zależne od wielu czynników. Można jedynie określić, że stopień w schodach policzkowych czy też wspornikowych wykonanych z drewna dębowego będzie się zamykał w kwocie około 500-700 złotych, zaś schody dywanowe zabiegowe, które również wykonane są z drewna będą kosztować około 1500 złotych za jeden stopień.

Czy warto w nie inwestować?

Z całą pewnością inwestycja w schody drewniane jest bardzo dobrym rozwiązaniem jeżeli aranżacja domu się nie zmieni. Drewno jest materiałem, który wytrzymuje przez długie lata. Tym samym więc jest to świetna inwestycja na lata. Warto również brać pod uwagę trwałość materiału którym jest drewno. Elementy drewniane pasują do każdego wnętrza.

Czas oczekiwania na zamówienie

W przypadku wszelkich elementów wykonanych z drewna trzeba się uzbroić w cierpliwość. Po pierwsze stolarz musi uzgodnić z klientem projekt. Poza tym wprowadzenie projektu w życie musi się odbywać w dłuższej perspektywie czasu. Najczęściej bowiem stolarz najpierw wykonuje wszystkie istotne elementy na warsztacie a dopiero potem decyduje się na ich przywiezienie do domu klienta i rozpoczęciu montażu. Wszystko więc rozwleka się w czasie. Klienci muszą uzbroić się w cierpliwość lub po prostu złożyć zamówienie zdecydowanie wcześniej. Wiedząc jaki jest mniej więcej czas oczekiwania na dane zamówienie będzie nam to zdecydowanie łatwiej osiągnąć.