Sprawa rozwodowa a wynajmowanie adwokata

adwokat sprawa rozwodowa

Coraz częściej słyszy się o tym, że wiele małżeństw decyduje się na rozwód. Małżeństwa te nie chcą już dalej ze sobą współżyć. Wolą wybrać prostsze rozwiązanie. Czy jednak w takiej sytuacji warto wynajmować prawnika?

Czy wynajmowanie prawnika ma sens?

W trakcie rozwodu bardzo często dochodzi do kłótni i spięć dotyczących praw do dzieci ale również samego majątku. Często dochodzi do sytuacji, w których dana osoba nie zakładała wynajmowania adwokata. Obserwując jednak zachowanie swojego współmałżonka decyduje się na taki krok. Adwokat Zabrze ma jej pomóc wygrać sprawę. Przy tym adwokat zawsze będzie się starał nakierować swojego klienta na najlepsze dla niego rozwiązanie. Bardzo często więc okaże się, że nie wszystko to co klient zakładał jest możliwe do zrealizowania.

Adwokat od trudnych spraw rozwodowych

Niestety w większości przypadków okazuje się, że sprawa rozwodowa wcale nie przebiega szybko i sprawnie. W czasie takich procesów dochodzi do wyciągania brudów dotyczących okresu małżeństwa i czasu przedmałżeńskiego. Wiele osób nie jest przygotowana na tego typu działania swojego partnera. Tutaj z pomocą przychodzi adwokat zabrze – https://www.dlociok.pl/ który wyjaśnił co i w jaki sposób należy zrobić. Bardzo często będzie to również osoba, która ostudzi emocje i doradzi jak się w danej sytuacji zachować. Wielu klientów jest adwokatowi za tego typu działania wdzięczna. Często mówi się o tym, że rozwodu nie da się przejść bez adwokata. I jest w tym faktycznie dużo racji.

Honorariów prawnika zajmującego się sprawami rozwodowymi

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że żaden prawnik nie pracuje za darmo. Tym samym należy się liczyć z tym, że trzeba będzie uregulować honorarium adwokata. Prowadzenie sprawy rozwodowej zazwyczaj wyceniany jest na około 1500 złotych. Wszystko jest tutaj oczywiście zależne od tego z jaką sprawą rozwodową ma się do czynienia. Ważne jest czy w grę wchodzą alimenty na dzieci, prawo do opieki nad dziećmi, a także czy istnieje możliwość podziału majątku. Te wszystkie elementy wpływają na wycenę prawnika.

Dobrym rozwiązaniem, dla osób, które nie mają w danym momencie pieniędzy, jest możliwość opłacenia honorarium adwokata po zakończonym procesie. Najczęściej opłaty prawnicze są dokonywane z pieniędzy, które udało się uzyskać w czasie rozwodu.

Prawnik bardzo często indywidualnie wycenia poszczególne sprawy. Wszystko zależy tutaj od poziomu skomplikowania sprawy ale także od samego klienta. Im więcej czasu prawnik będzie musiał poświęcić na rozwiązanie sprawy tym wyższe będzie honorarium.