Tomografia zębów – o czym mowa w praktyce?

Tomografia zębów to zabieg niezwykle szczegółowy, lecz szybki i bezbolesny. O czym jednak warto w tym aspekcie pamiętać?

Tomografia zębów – kiedy najczęściej możemy spotkać się z takim zabiegiem?

Badania rentgenowskie prowadzone na szeroką skalę towarzyszą nam już od niemal stu lat, a mimo to nadal możemy obserwować ich rozwój. Oczywiście jest to bardzo dobry znak – ciągły postęp w dziedzinie medycyny sprawia, iż jesteśmy w stanie o wiele skuteczniej pomagać ludziom oraz prowadzić dokładniejsze badania. Dzisiaj dla przykład powiemy sobie o jednym z najbardziej szczegółowych badań w świecie stomatologii. Jest to ogólnie pojęta tomografia zębów w Poznaniu, a w szczególności tomografia CBCT. Czym ona dokładnie jest? W tym przypadku mowa jest o specjalnym zabiegu, który najczęściej wykonywany jest przed zabiegami implantacji czy wadach wrodzonych twarzoczaszki, choć nie są to jedyne kwestie, które mogą zostać rozwikłane przez badanie typu CBCT.

Tomografia zębów – jak wygląda procedura związana z tym badaniem?

Badania tomografii zębów to bardzo często również zdjęcia panoramiczne zębów, co oznacza, że mamy tu uchwyconą całą jamę ustną. Jak jednak wygląda tego typu badanie? Specjalnie skonstruowany do takiego celu aparat rentgenowski wykonuje skan głowy pacjenta, obracając się wokół niej. Dzięki temu możliwe jest stworzenie niezwykle szczegółowego obrazu trójwymiarowego. Warunków jest jednak kilka – po pierwsze pacjent nie może się podczas zabiegu poruszać. Po drugie zaś, nie może mieć na sobie ani przy sobie żadnych metalowych elementów – to naprawdę ważna kwestia, jeżeli chodzi o ostateczny wynik badania.

W poszukiwaniu kliniki, w której wykonamy tomografię zębów – co trzeba o tym wiedzieć?

Jeżeli poszukujesz kliniki, która będzie w stanie wykonać zabieg tomografii zębów, nie musisz szukać daleko. Proces jednak najlepiej jest zacząć w Internecie. To właśnie tam będziesz mieć możliwość rozeznania się wokół klinik w twojej okolicy, a następnie będziesz w stanie wybrać najlepszą opcję z możliwych!