Ubezpieczenia majątkowe – kiedy warto się na nie zdecydować?

majatkowe ubezpieczenie

Ubezpieczenia majątkowe są coraz bardziej popularne, ludzie są coraz bardziej świadomi i starają się zabezpieczyć swój dobytek. Ubezpieczenia te mają duży zakres, ale najczęściej zalicza się do nich ubezpieczenie domów jednorodzinnych czy mieszkań, ale przede wszystkim ochronę majątku, wartościowych dóbr czy przedmiotów.

Ubezpieczenie majątkowe, ile kosztuje i do kogo jest kierowane?

Ochrona majątku powinna zainteresować każdego, ale mimo to ubezpieczenia majątkowe nie są obowiązkowe. Nie można jednak zrezygnować z OC rolników, OC komunikacyjnego czy z ubezpieczeń budynków rolników. Czym właściwie jest to ubezpieczenie? Przede wszystkim ma na celu zrekompensować wszystkie starty finansowe, które ponieśliśmy w wyniku pewnych zdarzeń. Ubezpieczenie własności, mieszkania czy domu obejmuję jej wszystkie elementy. Chroni nas od zdarzeń losowych, przykładem jest, chociażby pożar. Składkę, którą trzeba płacić, jest uzależniona od przedmiotu ubezpieczenia, ale także od oferty danej agencji ubezpieczeniowej np: składka będzie tym większa, im droższa nieruchomość. A sumę, którą dostaniemy wyniesie tyle za ile ubezpieczyliśmy dany przedmiot np: jeżeli ubezpieczyliśmy dom na 600 000, a wart jest 500 000, to dostaniemy 500 000, więc nie warto przepłacać. Jeżeli chcemy zabezpieczyć naszą nieruchomość, musimy wykupić polisę, w przypadku, gdy powierzchnia gospodarstwa przekracza 1 ha. Warto się rozejrzeć, gdyż na rynku jest pełno ofert i dobrze jest wybrać tą najbardziej opłacalną. 

Ubezpieczenie majątkowe – czy warto ?

Wielu z nas może się zastanawiać czy ubezpieczenie mieszkania, domu czy samochodu np: od kradzieży jest nam potrzebne? Oczywiście zależy to od wielu czynników m.in: sytuacji finansowej, sytuacji życiowej, wartości majątku czy po prostu od podejścia klienta. Wiele osób uważa, że taka polisa się nigdy nie przyda, ale to błędne myślenie. Dzięki polisie można żyć spokojniej, w razie jakiekolwiek szkody ubezpieczony będzie miał środki otrzymane z odszkodowania.