Usuwanie zmarszczek – jakie metody są najskuteczniejsze?

medycyna estetyczna

Człowiek ma do czynienia z dwoma rodzajami zmarszczek – mimicznymi oraz statycznymi. Zmarszczki mimiczne pojawiają się już ok. 25 roku życia. Jest to okres, kiedy skóra produkuje mniejsze ilości kolagenu, przez co nie jest ona tak elastyczna i jędrna – jak to było wcześniej.

Usuwanie zmarszczek pod okiem profesjonalistów

Usuwanie zmarszczek w Przemyślu cieszy się popularnością. Możliwości medycyny estetycznej są ogromne i ludzie z wielką chęcią je wykorzystują, zatrzymując w ten sposób oznaki starzenia się.

Dobry gabinet medycyny estetycznej w Przemyślu i wiele innych jest w stanie zapewnić szereg zabiegów, jakie można dopasować zgodnie ze swoimi potrzebami. Największą popularnością cieszy się toksyna botulinowa, czyli botoks. Jest on dostępny nie tylko dla kobiet, ale także dla mężczyzn. Dzięki wstrzyknięciu botoksu pod skórę można pozbyć się nie tylko lwiej zmarszczki, ale także zmniejszyć widoczność kurzych łapek. Botoks wygładza również nierówności z jakimi ma się do czynienia na czole oraz na szyi. Efekty zabiegu utrzymują się od 3 do 6 miesięcy.

Usuwanie zmarszczek a biostymulatory tkankowe 

Chyba śmiało można powiedzieć, że każdy gabinet medycyny estetycznej w Przemyślu wykorzystuje biostymulatory tkankowe. Są to specjalnie przygotowane, bezpieczne dla człowieka preparaty, jakie używane są właśnie podczas zabiegu usuwania zmarszczek. Ich zdecydowaną zaletą jest to, że są one bogate w substancje aktywne. Dzięki temu są one w stanie doprowadzić do stymulacji komórek, elastyny oraz kolagenu. Można być pewnym, że usuwanie zmarszczek w Przemyślu przyniesie oczekiwane efekty. Biostymulatory tkankowe można wykorzystać podczas takich zabiegów jak:

  • mezoterapia zwykła i mezoterapia głęboka,
  • wypełniacze z kwasem hialuronowym.

Warto przy tym powiedzieć, że zabieg z użyciem kwasu hialuronowego jest polecany ze względu na efekty, jakie są w stanie utrzymać się nawet przez rok. Sam kwas użytkowany jest również m.in. podczas zabiegu powiększania ust.