Wpływ seriali na odbiór rzeczywistości

Współcześnie wielu ludzi spędza po kilka godzin dziennie siedząc przed telewizorem. Niestety, marnują swoje życie. A szkoda, ponieważ pewnie marzą o czymś wspaniałym. O przygodach, o których będziesz w przyszłości opowiadać dzieciom czy wnukom. A jednak marnują sporo czasu przed telewizorem.

Na prawie każdy kanale lecą seriale. Mają one różne poziomy. Niektóre z nich są niskobudżetowe, co wpływa na jakość fabuły i gry aktorskiej. Część z nich opowiada o ważnych spawach, porusza istotne problemy, które każdego z nas mogą dotyczyć. Podają pewne rozwiązania. Niestety nie wszystkie są tak wartościowe.

Część z nich nie wprowadza żadnego sensu w życie widza. Sprawiają jedynie, że życie zaczyna im przemykać pomiędzy palcami. Wszechobecne zdrady, kłótnie i intrygi serialowych bohaterów sprawiają, że postrzeganie życia staje się wypaczone. W gronie przyjaciół gdzie każdy z każdym miał romans, a jednak potrafią się ze sobą świetnie porozumiewać. Taki obraz jest zdecydowanie przerysowany. Seriale często nie oddają prawdziwych emocji, które towarzyszą ludziom w różnych sytuacjach. W ten sposób zmieniają podejście widza do normalnego życia.

Na szczęście jest parę seriali, które przedstawiają wyższe wartości i pokazują prawdziwe problemy oraz ich rozwiązania. Przedstawiają one spokojnie różne sytuacje, jak wychowywać dzieci, rozmawiać z nimi, jak radzić sobie w pracy. Powstało jednak jak grzyby po deszczu wiele seriali niskobudżetowych gdzie przez większość odcinka ludzie na siebie krzyczą. Później oczywiście się godzą, ale negatywne emocje które tak energicznie przedstawiali na ekranie przechodzą na widza.