Balustrady na francuski balkon – co wybrać?

balustrady

Balkony francuskie budowane są dzisiaj coraz częściej. Jak zabezpieczyć tego typu balkon? Duże znaczenie ma wybór odpowiednich balustrad. Na co warto się zdecydować? Sprawdź dostępne opcje!

Pod terminem jak francuski balkon – https://fello.pl/balkony-francuskie/ znajduje się rodzaj balkonu, który składa się zasadniczo tylko z drzwi balkonowych i przez to nie pozwala wyjść na zewnątrz. Można dzięki niemu jednak wpuścić do wnętrza dużo świeżego powietrza i kompotowo wypocząć w trakcie lata.

Aby odpowiednio zabezpieczyć balkon francuski, należy wybrać właściwy typ balustrady. Jakie rozwiązania stosowane są wtedy najczęściej?

Balustrada na balkon francuski ze stali inox

Jednym z popularnych sposobów wykończenia balkonu francuskiego jest zastosowanie stali inox, czyli stali nierdzewnej, dodatkowo efektownie chromowanej lub też szczotkowanej dla uzyskania matowego efektu.

Balustrada inox wygląda nowocześnie i jest wysoce odporna na czynniki zewnętrzne, dlatego może posłużyć na lata. Jej profile mogą być ułożone w sposób pionowy albo poziomy. Może być ona także łączona z dodatkowymi elementami, na przykład z perforowaną blachą albo ze szkłem hartowanym.

Balkon francuski z balustradą palisadową

Druga popularna opcja to francuski balkon, który jest wykończony za pomocą balustrady palisadowej. Tego typu balustrada ma formę w poziomo układanych profili malowanych i dostępna jest w różnych kolorach. Najczęściej wybieranym wariantem jest balustrada w kolorze antracytowym, czyli ciemnoszarym.

Palisadowe balustrady balkonowe mogą mieć różne wysokości oraz szerokości ułożenia profili, dlatego mogą mieć one także różnorodne formy.

Szklana balustrada na francuski balkon

Nowoczesna propozycja to z kolei francuski balkon wykończony za pomocą balustrady szklanej. Tego typu balustrady mają bardzo elegancki, prosty, futurystyczny wygląd, co powoduje, że są one chętnie wybierane przez inwestorów, chociaż także są one dość drogie.

Szklane balustrady produkowane są ze szkła hartowanego. Mogą być one łączone z ramą z metalu lub montowane za pomocą specjalnych uchwytów bezpośrednio do elewacji.

Balustrady z kutego metalu w tradycyjnym stylu

Tego typu balustrady balkonowe najczęściej używane są w połączeniu z budownictwem w tradycyjnym stylu, ponieważ same w sobie mają elegancki wymiar charakterystyczny dla dawnej architektury.

Balustrady tego typu mogą przybierać najróżniejsze warianty, na przykład mogą być one wykończone za pomocą dekoracyjnych motywów botanicznych czy ornamentów. Pozwalają zatem na podkreślenie klasycznego wymiaru budynku i nadają mu efektowny wygląd.