Biuro notarialne – czym się kierować przy jego wyborze?

kancelaria

Wybór kancelarii notarialnej może być trudny. Trzeba mieć pewność, że wybierze się taką, która jest profesjonalna i skuteczna. Jak jednak znaleźć takiego notariusza? O tym przeczytasz w tym artykule.

Oferowane usługi

Po pierwsze, należy zdecydować, jakiego rodzaju usług potrzebujesz od kancelarii: czy chcesz, aby zajmowała się ona tylko dokumentami prawnymi, lub innymi związanymi z nimi kwestiami – mówi pracownik Biuro Notarialne Wrocławiu Śródmieście? Czy może chcesz mieć podpisaną umowę z biurem notarialnym, które oferuje szeroki zakres usług, często wykraczających poza usługi notarialne?

Możliwości jest wiele, dlatego dokładnie porównaj propozycje biur notarialnych w swojej okolicy.

Doświadczenie

Drugą kwestią jest ustalenie, jak duże doświadczenie ma dana kancelaria notarialna. Warto wybrać kancelarię, która działa na rynku od dłuższego czasu i dobrze zna rynek w swojej okolicy – dodaje prawnik oferujący usługi notarialne Wrocław Stare Miasto. Jeśli jest to nowa kancelaria, może to oznaczać, że nie ma ona wystarczającego doświadczenia w kontaktach z klientami i dlatego może być niewiarygodna.

Opinie klientów

Kolejną rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę, są opinie klientów. To na ich podstawie jesteś w stanie szybko ocenić nie tylko profesjonalizm pracowników danej kancelarii, ale również ich podejście do klientów. Koniecznie zajrzyj więc na grupy dyskusyjne w mediach społecznościowych, a także poczytaj opinie znajdujące się na wizytówce Google. Dzięki nim, szybko przekonasz się, czy dane miejsce jest warto Twojego zaufania.

Pobierane opłaty

Opłaty pobierane przez biura notarialne różnią się w zależności od miasta oraz regionu, w którym mieszkasz. Jednak ogólna tendencja jest taka, że jest to opłata jednorazowa za przygotowanie konkretnego dokumentu. W niektórych biurach obowiązują stałe stawki, w innych stawki zależą od rodzaju dokumentu i jego długości.

Domyślam się, że nie chcesz przepłacać, dlatego przed wyborem konkretnej kancelarii notarialnej, dokładnie porównaj oferowane cenniki. Pamiętaj jednak, że koszt wykonania usługi to tylko z czynników, które powinny wpływać na Twoją decyzję – i to wcale nie ten najważniejszy.