Okna aluminiowe – dlaczego warto w nie inwestować?

wybor okien

Okna aluminiowe zdobywają coraz więcej sympatyków wśród osób, które są na etapie wykończenia domu lub mieszkania. Dlaczego tak się dzieje? Oto kilka argumentów przemawiających za tym, aby zainwestować w okna aluminiowe.

Lepsza izolacja cieplna

Aluminium ma doskonałe właściwości termoizolacyjne, co oznacza, że jest w stanie utrzymać w domu więcej ciepła zimą i chłodu latem. W rezultacie okna aluminiowe są zazwyczaj o wiele bardziej energooszczędne niż okna PCV, co oznacza większe oszczędności na rachunkach za ogrzewanie.

Trwałość

Największą zaletą ram aluminiowych jest to, że są one znacznie trwalsze od okien drewnianych czy plastikowych. Ramy drewniane z czasem wypaczają się i kurczą, co oznacza, że nie pozostaną na swoim miejscu tak dobrze jak okna aluminiowe w Koszalinie. Poluzowują się również ich łączenia, co może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa, jeśli okna nie są odpowiednio zabezpieczone.

Z kolei rama z PCW pęka, gdy robi się zbyt zimno, a jej trwałość również nie jest tak długa jak trwałość ramy aluminiowej. Niektóre aluminiowe ramy okienne są objęte gwarancją nawet na 30 lat, czyli znacznie dłużej niż większość innych typów okien. Są też bardzo odporne na korozję, dzięki czemu nie z upływem lat nie zmienia się ich wygląd.

Estetyka i różnorodność wzorów

Okna aluminiowe mają efektowny wygląd, który odróżnia je od innych dostępnych typów okien – wyjaśnia pracownik firmy sprzedającej między innymi okna PCV w Koszalinie. Dostępne są w wielu różnych wzorach i stylach, od klasycznych po nowoczesne i awangardowe. Można wybierać spośród eleganckich i nowoczesnych propozycji lub zdecydować się na coś bardziej tradycyjnego, jeśli takie właśnie są nasze preferencje.

Łatwość konserwacji

W przeciwieństwie do okien drewnianych, okna aluminiowe nie wymagają regularnego malowania ani lakierowania, co pozwala zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy. Są one również bardzo wytrzymałe i przy odpowiedniej konserwacji będą służyć przez wiele lat.