Catering dietetyczny – od czego zależy jego koszt?

dietetyczny catering

Catering dietetyczny to coraz popularniejsze rozwiązanie, wybierane przez wiele osób. Po dietę pudełkową sięgają nie tylko osoby chcące schudnąć czy poprawić wyniki sportowe, ale także osoby które nie mają czasu na przygotowanie posiłków, ale chciałby odżywiać się zdrowo. Jednak wciąż wiele osób jest zdania, że catering dietetyczny jest drogi. Czy aby na pewno?

Catering dietetyczny – ile to kosztuje?

Jak dużo wydajemy każdego dnia na codzienne posiłki? Wliczając w to nie tylko same składniki, ale i energię potrzebą do przygotowania posiłków czy czas, który to zajmuje. Rzadko się nad tym zastanawiamy. Wiele osób patrząc ile dziennie kosztuje catering dietetyczny w Sulejówku, uważa że to stanowczo za drogo. Jednak nie zdają sobie sprawy, że cena diety pudełkowej zależy od wielu czynników. Warto przeliczyć ile kosztuje samodzielne przygotowywanie posiłków. Często jest tak, że catering dietetyczny jest znacznie tańszy od samodzielnego kupowania produktów spożywczych. 

Co wpływ na cenę diety pudełkowej?

Wybierając catering dietetyczny, na przykład Gastrofaza catering, warto zwrócić uwagę na dzienne ceny poszczególnych posiłków. Są one uzależnione między innymi od produktów spożywczych. Dieta pudełkowa składa się z wielu składników, takich jak mięso, ryby, warzywa czy owoce. Ich jakość i źródło, z którego są kupowane, wpływa na ostateczna cenę przygotowywanego posiłku. Wariant kaloryczny również ma wpływ na cenę. Im bardziej kaloryczna dieta, tym większa ilość składników potrzebna do przygotowania konkretnych dań, a więc posiłki stają się bardziej kosztowne. Liczba posiłków również wpływa na cenę. Wybierając opcję pięciu posiłków, zawsze zapłacimy drożej, niż na przykład przy wyborze trzech dań. 

Mało kto zdaje sobie sprawę, że zamawiając catering dietetyczny płacimy nie tylko za kaloryczność posiłków, ale również za opakowania, w których są one dostarczane i za transport. Dobrej jakości opakowania, w których można bez obaw przechowywać jedzenie i podgrzewać je swoje kosztują. Transport również uzależniony jest od przewoźnika. Tani nie zawsze zadba o odpowiednie dostarczenie posiłków w stanie nienaruszonym.