Jak długo trwa terapia uzależnień?

terapia uzaleznien

Terapia uzależnień jest społecznym tematem tabu. Osoby borykające się z tym problemem mogą spotykać się z ostracyzmem, a więc jednocześnie strachem przed podjęciem terapii. Odpowiednia pomoc może wesprzeć ich, zmotywować do zmian i odzyskania własnego życia. Terapia uzależnień może być podstawą powrotu do normalności.

Terapia uzależnień – w jakich problemach może pomóc?

Uzależnienia mogą dotyczyć rozmaitych czynników. Najczęściej kojarzą się z alkoholem lub narkotykami, jednak są też mniej oczywiste ich źródła jak hazard, Internet, gry komputerowe, sex czy pornografia. W istocie o ile istnieją różnice w uzależnieniu fizycznym (objawiające się na przykład głodem narkotykowym czy alkoholowym), to na skutki psychiczne są w tych przypadkach bardzo podobne. Mogą na tym ucierpieć kreatywność, koncentracja, umiejętności, zdolności kojarzenia, czyli szeroko pojęta inteligencja. Ucierpieć mogą także kariera zawodowa, edukacja czy kontakty rodzinne i społeczne. Terapia uzależnień w Myślenicach pomaga zdiagnozować przyczyny i znaleźć odpowiednie rozwiązania.

Terapia uzależnień – kiedy warto zgłosić się po profesjonalną pomoc?

Terapia uzależnień w Wieliczce to ważna dziedzina psychologii, dzięki której duży odsetek pacjentów może wyrwać się ze szponów nałogu – alkoholizmu, seksoholizmu, narkomanii, hazardu, Internetu i wielu innych. O powodzeniu terapii zależy wiele rozmaitych czynników. Podstawą jest wola i chęć samej osoby uzależnionej do odmiany swojego losu. Skutki braku leczenia są bardzo dotkliwe dla samej osoby chorej, jej bliskich i przyjaciół, jak też dla całego społeczeństwa. Dlatego też niezbędne jest przywrócenie jej szansy na normalne, prawidłowe funkcjonowanie.

Regularne spotkania ze specjalistami, różne rodzaje terapii, często zmiana miejsca zamieszkania – wychodzenie ze szkodliwych nałogów to trudny i długotrwały proces. Wsparcie ze strony najbliższych jest bardzo ważne dla powodzenia całej operacji, choć i tak najwięcej zależy od samego uzależnionego.