Catering dla przedszkoli – jakie są zalety tego rozwiązania?

catering

Catering dla przedszkoli to rozwiązanie coraz chętniej stosowane przez polskie placówki. Okazuje się on być opłacalnym rozwiązaniem nie tylko z punktu widzenia zdrowia dzieci, ale również i kwestii finansowych. Dlaczego warto z niego skorzystać? Podpowiadamy. 

Catering dla przedszkoli – dlaczego warto z niego skorzystać?

Coraz więcej przedszkoli w Polsce decyduje się rezygnację z własnej kuchni na rzecz cateringu. Rozwiązanie takie posiada wiele zalet, więc ciężko się dziwić takiemu obrotowi spraw. Profesjonalne firmy cateringowe układają swoje menu na podstawie konsultacji z dietetykami. Jest to bardzo ważne, ponieważ w wieku przedszkolnym dzieci potrzebują zdrowej, zbilansowanej diety, która wspomoże ich rozwój. Dietetycy pomogą dostosować plan żywieniowy do potrzeb najmłodszych.

Catering oferuje również możliwość dostosowania posiłków do indywidualnych potrzeb dziecka. Okres przedszkolny to czas nasilonego występowania alergii pokarmowych. Przygotowanie dla części dzieci posiłków pozbawionych glutenu, laktozy lub całych grup pokarmowych wykracza poza możliwości stacjonarnej kuchni. Takie potrzeby uwzględnić może catering. Placówki z Sosnowca i okolic zainteresowane skorzystaniem z usług cateringu zachęcamy do sprawdzenia w Google wyszukiwania catering dla przedszkoli w Sosnowcu.

Jakie zalety posiada catering dla przedszkoli?

Skorzystanie z usług cateringu to nie tylko inwestycja w zdrowie dzieci, ale także wiele ułatwień dla samej placówki. Posiadanie stacjonarnej kuchni wymaga dostosowania lokalu do jej potrzeb. Jest to szczególnie trudne dla przedszkoli, które posiadają ograniczone warunki lokalowe. Catering całkowicie rozwiązuje ten problem.

Jest on także rozwiązaniem opłacalnym z finansowego punktu widzenia. Duża konkurencja na rynku sprawiła, że ceny cateringu spadły do poziomu podobnego do kosztów samodzielnego przyrządzania posiłków. Warto jednak pamiętać, że w przypadku cateringu od kosztów należy odliczyć wynagrodzenie dla kucharek oraz utrzymywanie kuchni. Zainteresowane placówki zachęcamy do sprawdzenia w Google frazy catering dla przedszkoli w Mysłowicach.