Co może przewozić pomoc drogowa?

pomoc drogowa

Pomoc drogowa to bardzo przydatna pomoc, która przede wszystkim wybawia kierowców z opresji. Dzięki temu można między innymi uzyskać wsparcie w czasie złapania gumy lub przy kolizji. Co jednak może przewozić taka laweta? Fachowcy odpowiadają.

Pomoc drogowa – co takiego oferuje?

Pomoc drogowa w Opolu oferuje wiele różnego rodzaju usług, ale również i przedmiotów, które dostarcza bezpośrednio do kierowcy. Będzie to między innymi nowa opona oraz mobilny wulkanizator, który coraz częściej występuje właśnie na takim sprzęcie.

Laweta w Kluczborku może również przetransportować uszkodzony pojazd prosto do mechanika, który dokładnie będzie wiedział, w jaki sposób zlikwidować usterkę. Pomoc droga jednak zawsze wyposażona jest w narzędzia, które pozwalają na wykonanie pewnych korekt.

Zazwyczaj pomoc drogowa może dowieźć również paliwo oraz żarówki, które często ulegają przepaleniu. Tyczy się to nie tylko świateł mijania oraz drogowych, ale również kierunków, bez których nie można wyobrazić sobie dalszej jazdy.

Pomoc drogowa – kiedy warto po nią zadzwonić?

Po takie wsparcie przede wszystkim można zadzwonić wtedy, gdy kierowca spotka się z pewną kolizją. Jest to sytuacja dosyć powszechna i ma na nią wpływ na przykład pogoda oraz zapatrzenie się innego członka ruchu drogowego.

Czasami jednak po kolizjach samochody nie są w stanie jechać dalej, na przykład ze względu na potłuczoną szybę lub wgniecenie, które uniemożliwia ruch. W tej sytuacji jedynym rozwiązaniem jest telefon po lawetę, która zabierze samochód do fachowego mechanika.

Warto również wiedzieć, że po pomoc można zadzwonić podczas problemu z kołami. Najazd na coś ostrego może sprawić, że opona zostanie przebita. Dalsza jazda jest niemożliwa między innymi ze względu na możliwość uszkodzenia felgi.

Pomoc drogowa oprócz swojej fachowej pomocy lawetą może przewieźć również do kierowcy żarówkę, zapasowe koło dojazdowe, paliwo oraz wiele innych narzędzi, które wyrwą kierowcę z opresji.