Jak wygląda profesjonalne pranie dywanów?

pranie dywanow

Dywany to dość trudny do czyszczenia element wyposażenia wnętrz. W szczególności trudno jest wytrzepać lub wyprać gruby, ciężki dywan, który niestety łatwo wchłania kurz i brud. Rozwiązaniem w takiej sytuacji jest zdecydowanie się na usługę profesjonalnego czyszczenia. 

Pranie dywanów – kto może je wykonać?

Obecnie pranie dywanów we Wrocławiu to bardzo popularna usługa, którą realizują między innymi pralnie lub profesjonalne firmy sprzątające. Dysponują one odpowiednim sprzętem i mogą np. bez trudu wynieść ciężki dywan z pomieszczenia. Dywany mogą być niekiedy prane na miejscu dzięki wykorzystaniu nowoczesnych urządzeń.

Powszechnie wykorzystywane są odkurzacze piorące. Dzięki nim możliwe jest szybkie odświeżenie lekko zabrudzonych dywanów i dokładne wyczyszczenie modeli z plamami. Duża ilość kurzu może zostać wchłonięta przez mechanizm ssący odkurzacza. Pranie dywanów w wykonaniu profesjonalistów nie trwa długo, a jest bardzo skuteczne.

Pranie dywanów podczas sprzątania pomieszczeń

Zamówione profesjonalne sprzątanie biur i mieszkań we Wrocławiu może dotyczyć również prania dywanów, wykładzin czy chodników, które znajdują się w pomieszczeniach. Wliczenie tych dodatkowych usług do generalnego sprzątania pozwala nieco obniżyć cenę w porównaniu do wszystkich usług zamawianych pojedynczo.

W biurach często umieszczane są lżejsze, cieńsze dywany lub wykładziny. Ich pranie jest łatwiejsze, szybsze i nie wymaga stosowania dodatkowych rozwiązań technicznych. Z reguły nie trzeba ich też wynosić poza obszar budynku. Sprzątanie biur przebiega dość szybko – wyprany dywan schnie przez czas realizacji pozostałych prac.

Jak długo trwa sprzątanie biur i mieszkań?

Czas trwania prac porządkowych może być różny. Jest uzależniony od tego, jak duże są pomieszczenia biurowe lub pokoje w mieszkaniu oraz ile ich jest. Sprzątanie biur nie może trwać długo lub jest rozkładane na „raty” z uwagi na to, że biura są czynne przez określoną ilość godzin i w tym czasie nie można ich sprzątać.

Podsumowując, pranie dywanów w profesjonalny sposób może być osobną usługą lub zleconą jako część pakietu generalnego sprzątania. Firmy wykorzystują w tym celu np. odkurzacze ssąco-piorące.