Pudełko na obrączki czy poduszka – co wybrać?

do czego wlozyc obraczki

Odpowiednie zaprezentowanie obrączek podczas uroczystości ślubnych jest bardzo ważne. W każdym przypadku obrączki powinny znaleźć się w widocznym miejscu, dodatkowo wyeksponowane i zabezpieczone. Tego wyjątkowego dnia pełnią rolę, która wymaga właściwej oprawy.

Pudełko na obrączki – co to takiego?

Jednym z popularnych sposobów prezentowania obrączek jest skorzystanie z pudełeczka lub szkatułki. To praktyczne i efektowne rozwiązanie. Dobrze dobrane do stylu aranżacji ślubu pudełko na obrączki podkreśli ich atrakcyjny wygląd. W pudełku może znaleźć się wypełnienie – np. poduszka, mech, silikon, brokat czy cokolwiek innego. Pudełka mogą być wykonane z różnych materiałów. Bardzo popularne są drewniane – ciężko odmówić im urody i funkcjonalności. Takie pudełeczka nie ważą dużo, mogą mieć różny kształt, pokrywę oraz zamknięcie (np. kłódkę). Pudełko na obrączki często jest też robione ze szkła w całości lub części albo z innych materiałów naturalnych jak gruba tektura.

Poduszka na obrączki zamiast pudełka

Efektowne, drewniane pudełko na obrączki to dobry pomysł, zwłaszcza że producenci umożliwiają spersonalizowanie jego wyglądu. Istnieją jednak inne opcje służące do prezentowania obrączek podczas ślubu. Jedną z ciekawych propozycji są ozdobne poduszeczki. Wyglądają elegancko i bardzo dekoracyjnie. Poduszka na obrączki może zostać wykonana z różnych materiałów, co ułatwia dostosowanie tego elementu do stylu uroczystości. Możliwe jest też spersonalizowanie wyglądu poduszki przez dodanie napisów podobnie jak na wieczku pudełka lub weselnych pieczątkach. 

Jak jeszcze można zaprezentować obrączki ślubne?

Wybór elementu służącego do zaprezentowania obrączek ślubnych można uzależnić od oprawy graficznej ślubu i wesela. Dobrym przykładem mogą być uroczystości utrzymane w stylu botanicznym. Oznacza to, że wykorzystuje się naturalne dekoracje roślinne i nawiązania do przyrody. Zamiast pudełka na obrączki występuje np. deseczka lub plaster drewna z pnia. Podsumowując, obrączki warto zaprezentować w elegancki, ale też wygodny sposób. Można posłużyć się pudełkiem, poduszką ozdobną lub jeszcze innym rozwiązaniem nawiązującym do klimatu uroczystości.