Gdzie znajdują zastosowanie pianki tapicerskie?

tapicerskie pianki

Pianki tapicerskie mają ogromną ilość zastosowań. Są elementem niemal każdego wnętrza od przytulnej sypialni przez ciasny wagon autobusu aż do widowiskowej sali teatralnej. Można spotkać się z nimi nawet w sklepie z obuwiem wybierając ciepłe kapcie na zimowe wieczory. Gdzie dokładnie wykorzystywane są pianki tapicerskie?

Pianki tapicerskie w przemyśle meblowym

Najbardziej oczywistym obszarem, w którym pianki tapicerskie zyskały wyjątkową popularność jest przemysł meblowy. Jest to typowy element oparć krzeseł, foteli, poduszek czy wypełnień. Nie można zapomnieć o materacach, które swoją wyjątkową elastyczność zawdzięczają właśnie nim. Nie dotyczy to tylko domowych wnętrz. Obiekty publiczne, w których tapicerki muszą spełniać określone wymogi, takie jak kina, teatry, czy nawet komunikacja miejska również korzystają z wyjątkowych właściwości pianek tapicerskich. 

Mniej popularne zastosowania pianki tapicerskiej

Inne mniej znane, ale równie ważne zastosowania pianki tapicerskiej to między innymi użycie jej przy produkcji obuwia sportowego, a także domowego. Wypełnia się nią często przestrzeń pod podeszwą, co nadaje jej elastyczności i zapewnia sprężystość podczas chodzenia. Również materace wykorzystywane w szkołach oraz na boiskach podczas zajęć sportowych najczęściej produkowane są z pianki tapicerskiej. Każdy większy producent pianki poliuretanowej posiada w swoim asortymencie rodzaje pianki o różnych parametrach, co tylko zwiększa wszechstronność jej zastosowań. 

Wszechstronność zastosowań pianki tapicerskiej

Pianka tapicerska zawdzięcza wszechstronność zastosowań swoim wyjątkowym parametrom. Jest znakomitym izolatorem, jednocześnie nie blokując cyrkulacji powietrza. Cechuje ją wysoka elastyczność oraz sprężystość, dzięki czemu jest świetnym amortyzatorem, a dodatkowo gwarantuje komfort użytkowania. Sprawia, że meble są miękkie i wygodne, a upadki w trakcie intensywnych treningów kończą się bez otarć i siniaków. Zapewnia lekkość kroków podczas wiosennych spacerów oraz chroni przed porannym bólem pleców.