Czy telefon dla dziecka to dobry pomysł?

XXI wiek jest czasem zmian i czy tego chcemy, czy też nie, niemożliwym jest wrócenie do tego, co było kiedyś i jest znane z okresu naszego dzieciństwa. Obecnie trudno wyobrazić sobie brak dostępu do internetu czy wyjście z domu bez telefonu komórkowego. Podobnie jest w przypadku naszych dzieci, które coraz mocniej naciskają na posiadanie własnego smartfona. Czy zgodzenie się na takie prośby to dobre wyjście?

Oczywiście należy rozważyć wszystkie za i przeciw, które zależne będą od wielu różnych składowych. Wziąć pod uwagę trzeba jakie podejście ma nasza pociecha, czy wcześniej korzystała z urządzeń elektronicznych, czy zdaje sobie sprawę z zagrożeń, jakie czekają w cyberprzestrzeni itd. Warto również rozważyć, jakie korzyści daje posiadanie telefonu przez nasze dziecko, gdyż z pewnością jest to najważniejszy aspekt tego dylematu.

Jak nie zbankrutować przy zakupie telefonu?

Odpowiadając sobie na powyższe pytanie, możemy dojść do wniosku, że jednak smartfon w rękach dziecka to nie jest taki zły pomysł. Wówczas trafiamy na kolejną barierę – jak nie zbankrutować podczas zakupu telefonu. Wiadomo, że nasza pociecha nie będzie chciała korzystać ze starego, mało popularnego modelu, który był na topie kilka lat temu. Nie chcąc znacznie uszczuplić domowego budżetu, warto poszukać wśród alternatywnych rozwiązań dla flagowych, bardzo drogich modeli jak na przykład Xiaomi Redmi Note 5. Cena smartfonu chińskiego producenta mieści się poniżej tysiąca złotych, co jest dobrym kompromisem, które powinno ucieszyć zarówno dziecko, jak i rodzica.

Solidny oraz tani telefon?

Dla dzieci i młodzieży, które zwracając mocno uwagę na wygląd telefonu, nie ma sensu rozglądać się za smartfonami, którymi sami posługiwaliśmy się jeszcze chwilę temu. Coraz więcej młodych osób chce być na bieżąco z nowinkami technicznymi, wytrącając rodzicom wszelkie argumenty na temat tego, że telefon ma służyć przede wszystkim do dzwonienia.

Nie chcąc toczyć wojny ze swoją pociechą, warto rozejrzeć się za urządzeniem, które spełni wymagania obu stron – będzie modny i solidny, a z drugiej strony, nie będzie kosztował małego majątku. Jeśli dobrze poszukamy w ofertach polskich operatorów możemy znaleźć m.in. Xiaomi Redmi Note 5. Cena tego telefonu jest idealnym kompromisem pomiędzy możliwościami technicznymi oraz kosztami, więc powinna być dobrym rozwiązaniem sytuacji. Po sprawdzeniu możliwości urządzenia okazuje się, że spokojnie może on konkurować z bardziej popularnymi modelami, będąc nie tylko zbędnym dodatkiem, który ma służyć do dzwonienia i pisania wiadomości.

Sam telefon można otrzymać w atrakcyjnych pakietach, jeśli zdecydujemy się na przykład na abonament u jednego z dostępnych na polskim rynku operatorów. W ten sposób będziemy mieli wydatki dziecka pod kontrolą, a smartfon otrzymamy nawet za kilka złotych. Zdecydowanie jest to opcja, którą warto rozważyć, chcąc pozostać w stałym kontakcie ze swoją pociechą i nie narażać się na niepotrzebne konflikty pokoleniowe.