Do czego służy rama blacharska?

warsztat samochodowy

Rama blacharska to specjalne narzędzie używane w zakładach i warsztatach zajmujących się naprawą karoserii. Umożliwia poprawienie zniszczonych części samochodu za pomocą odpowiednich urządzeń. Jak dokładnie działa rama blacharska?

Co to jest rama blacharska?

Stłuczka lub wypadek samochodowy może przydarzyć się każdemu. Powodem jest nieuwaga, pośpiech, a czasem wina leży po stronie drugiego kierowcy. W przypadku, gdy uszkodzona zostanie karoseria samochodu, naprawę należy zlecić fachowcom. W swojej pracy wykorzystują oni różnego rodzaju urządzenia i narzędzia, które pozwalają im doprowadzić blachę do pierwotnego wyglądu. Jednym z nich jest rama blacharska. Dzięki specjalnej konstrukcji, wykorzystaniu siłowników, słupów naprawczych i łańcuchów pozwala ona wywierać odpowiedni nacisk na blachę, oraz kształtować ją w prawidłowym kierunku, dzięki czemu znikają wszelkie deformacje. Podczas korzystania z ramy blacharskiej ważne jest dokonanie odpowiednich pomiarów. Niedokładne lub nieprawidłowe obliczenia mogą doprowadzić do kolejnych uszkodzeń i pogorszyć stan samochodu. 

Jaki zakład blacharski wybrać?

Profesjonalny zakład blacharski będzie przede wszystkim służył fachową poradą. Zaczną od oceny uszkodzeń i wyceny ich naprawy. Może zdarzyć się, że naprawa będzie na tyle kosztowna, że stanie się nieopłacalna. Doświadczony i uczciwy blacharz poinformuje o tym właściciela pojazdu i wspólnie ustalą dalsze działania. Oszczędzi to klientowi niemiłej niespodzianki, jaką byłby rachunek za wykonanie całej naprawy. Odpowiednie wyposażenie warsztatu również ma znaczenie. Dobrej jakości sprzęty, odpowiednio dobrana do rodzaju samochodu rama blacharska pozwolą wykonać usługę sprawnie i szybko. Dobrze, jeśli warsztat blacharski świadczy również usługę lakiernictwa. Pozwala to na przeprowadzenie całej naprawy w jednym miejscu, co znacznie ułatwia i przyspiesza cały proces. Przed oddaniem samochodu do naprawy warto sprawdzić opinie o warsztacie w internecie. Jeśli większość z nich jest pozytywna, można oczekiwać, że usługa zostanie wykonana prawidłowo i na czas.