Dobry fliz do okrywania słomy – czyli jaki?

Zastosowanie agrowłókniny w ogrodnictwie, rolnictwie ma dużo sensu. Istnieją różne typy agrowłókniny, więc wybór nie może być przypadkowy. Z tego materiału korzysta się m.in. w celu zabezpieczenia stogów ze słomą, gdy znajdują się na zewnątrz lub pod niezbyt szczelnym zadaszeniem. 

Jaka agrowłóknina do okrywania słomy będzie najskuteczniejsza?

Większość produktów przeznaczonych dla rolników charakteryzuje się wysoką jakością – za ich przygotowanie odpowiadają osoby ze znajomością branży. Dobry fliz do okrywania słomy zapewnia trwałość i szczelność tworzonym osłonom. Agrowłóknina powinna cechować się dobrą przyczepnością i być jak najmocniejsza.

Słoma szybko niszczy się i traci wartość, jeśli jest narażona na wilgoć. Z tego względu rolnicy starają się suszyć ją pod dachem i tam też składować. Nieraz jednak bele słomy czy siana bywają ogromne i nie mieszczą się w jakimkolwiek dostępnym pomieszczeniu. Wtedy trzeba je okryć flizem i będą zabezpieczone.

Fliz do okrywania słomy – jaki powinien być?

Niekiedy rolnicy okrywają bele słomy za pomocą folii. To rozwiązanie doraźne i do tego niekiedy bardzo złe w skutkach. Dużo lepiej poradzi sobie profesjonalny fliz do okrywania słomy. Pod folią pojawia się efekt cieplarniany, para wodna skrapla się i niestety słoma w dalszym ciągu jest wilgotna.

Stosując agrowłókninę, trzeba zadbać o jej właściwy rozmiar. Bele słomy można otulić agrowłókniną – wtedy ochrona będzie całkowita. W innym przypadku stosuje się płachty umieszczane nad belami jako rodzaj dachu. Wtedy jednak słoma jest narażona na wpływ wiatru i też może się niszczyć.

Agrowłóknina do okrywania słomy, czy jest lepszy wybór?

Osoby do tej pory okrywające słomę czymś innym, a później decydujące się na agrowłókninę, bardzo sobie chwalą ten sposób. Słoma pozostaje sucha, pod powierzchnią okrywy nie gromadzi się para wodna. Zabezpieczenie okazuje się naprawdę dobre.

Podsumowując, przechowywanie słomy na zewnątrz wręcz wymusza stosowanie nowoczesnych rozwiązań, by rolnicy i hodowcy nie ponosili strat. Fliz do okrywania słomy spełnia pokładane w nim oczekiwania.