Technologia basenowa – wszystko, co trzeba o niej wiedzieć

basen

Posiadanie swojego własnego basenu to dla wielu osób spełnienie marzeń. To jednak oczywiście coś więcej niż tylko wypełnienie wgłębienia w ziemi wodą. Za odpowiedni skład, czyszczenie wody oraz utrzymywanie jej optymalnej temperatury odpowiada bowiem wiele urządzeń. Jednym z najważniejszych jest tak zwana technologia basenowa. Czym ona dokładnie jest, czym się charakteryzuje, a także jak się ją projektuje?

Czym jest technologia basenowa?

Technologia basenowa to szeroko używana nazwa na silnik, który służy do koordynowania pracy basenu, na czele z uzdatnianiem wody i odpowiedniego jej wzbogacania koniecznymi substancjami. Na rynku znajdziemy wiele firm, które trudnią się w produkowaniu technologii basenowych stworzonych do domowego użytku. Jeżeli nie wyposażymy naszego basenu w odpowiedni silnik, w wodzie bardzo szybko mogą powstawać zanieczyszczenia, a w naszym basenie mogą zacząć rozwijać się niezdrowe dla nas drobnoustroje. Oczywiście technologie basenowe spotkamy nie tylko w prywatnych basenach, ale również w termach, hotelach, ośrodkach spa czy na publicznych basenach.

Odpowiednio zaprojektowana technologia basenowa pozwoli nie tylko na pozbycie się widocznych i niewidocznych zanieczyszczeń. Sprawi ona również bowiem, iż woda będzie w pełni przejrzysta oraz komfortowa dla naszego ciała dzięki uzyskaniu neutralnego odczynu pH. Miękka woda to coś, co wiele osób naprawdę lubi, a odpowiednio zaprojektowana technologia basenowa bez problemu pozwoli nam to uzyskać.

Jak projektuje się technologię basenową?

Technologię basenową tworzy się w zależności od wielkości i wymiarów basenu, a także od wymagań klienta. By silnik bowiem działał prawidłowo, musi on być odpowiednio skonfigurowany pod konkretny basen. Często jednak baseny tworzy się według schematu, dzięki czemu możemy postawić na gotowy projekt technologii basenowej. To oczywiście znacznie skróci czas oczekiwania na zatwierdzenie projektu oraz jego montaż i konfigurację, a my będziemy mogli cieszyć się ze wszelkich funkcjonalności naszego basenu o wiele szybciej!