Domy z wizją – wyobraźnia zmierzona linijką

Domy

Przechadzając się po osiedlu, bardzo często można natknąć się na domy, które projektowane są metodą kopiuj-wklej, takie na które kompletnie nie było pomysłu lub wręcz przeciwnie, pomysł był, ale efekt wizualny nie zachwyca, a dom okazuje się niefunkcjonalny. Żeby uniknąć takiego wrażenia, inwestorzy starają się jak mogą, by wybrany przez nich typ konstrukcji nie powielił powyższego schematu. Co jednak oznacza i jakie znaczenie ma w tym wszystkim tytułowy dom z wizją? Dowiedz się tego koniecznie zanim rozpoczniesz prace nad projektem i budową.

Czy każdy jest w stanie tworzyć domy z wizją?

Nawet jeśli dysponujesz nieograniczonymi nakładami finansowymi, to czy jesteś w stanie wycenić ową wizję, której potrzebujesz, żeby Twój dom nabrał charakteru? Wiadomo, że żeby rozpocząć budowę trzeba mieć działkę, pieniądze, dobrą ekipę budowlaną, ale także projekt, bez którego prace w ogóle nie ruszą. W projekcie zawiera się cała koncepcja, która będzie stanowić o unikalności budynku. I niestety nie jest to coś, co da się zrobić samemu. By stworzyć tak wyjątkową wizję, nie musisz mieć proroczego snu, ale przyda Ci się wyobraźnia przestrzenna i… linijka. Tak, bez linijki nie będziesz w stanie przenieść projektu na papier, a bez wykonania niezbędnych obliczeń, nie dowiesz się, czy Twój wymarzony dom zmieści się na działce, którą posiadasz i czy starczy miejsca na basen. Jeżeli za bardzo się zamotasz, możesz skończyć z przechodnią łazienką i ślepą kuchnią.

Nie jesteś pewny, czy będziesz w stanie perfekcyjnie rozplanować układ pomieszczeń, wymierzyć wielkość okien i dobrać materiały? Zatrudnij projektanta lub skorzystaj z bazy gotowych projektów, takiej jak ta: https://pracownia-projekty.dom.pl/domy_z_wizja.html. Dzięki temu będziesz miał pewność, że dom, który będzie służył Twojej rodzinie przez pokolenia będzie funkcjonalny, a bogata oferta projektów, pomoże Ci wybrać koncept, najbardziej dopasowany estetycznie do Twojego gustu i osobowości.

Czym się charakteryzują domy z wizją?

Projekt domu z wizją to przede wszystkim projekt dopracowany w najdrobniejszych szczegółach – od garażu, aż po poddasze. Nie ma w nim ani jednej przypadkowej cegiełki. To dom, w którym czujesz się bezpiecznie, bo wiesz, że wszystko jest na swoim miejscu, a przestrzeń jest w nim mądrze zagospodarowana. Jest miejsce na sypialnię, łazienkę na każdym piętrze, pokój z garderobą, pralnię, biblioteczkę, a tam gdzie zostaje wolne miejsce można jeszcze wstawić funkcjonalną antresolę. Dzięki mądremu planowaniu, Twój wymarzony dom nie musi być ogromną posiadłością, bo nawet w małym, przytulnym budynku, możesz mieć wszystko, czego potrzebujesz.

Nie bój się nowatorskich rozwiązań i odważnych projektów. Nowoczesna architektonika to przede wszystkim perfekcyjne planowanie, ale także świeży, estetyczny efekt wizualny. W modzie jest minimalizm, ale nie brak przestrzeni. Najnowsze awangardowe projekty obejmują bryłę w kształcie prostokąta, ale także liczne przeszklenia, które optycznie powiększą wnętrze. Skończyła się też era elewacji straszących pomarańczową, kruszącą się cegłą. Klinkierowa elewacja to stylowe ceglane mozaiki w stonowanych kolorach, które stanowią wizytówkę Twojego domu i zapraszają do nowoczesnego, ale przytulnego wnętrza.

W dużym skrócie, dokładne planowanie, innowacyjne rozwiązania i nowoczesna elegancja – to trzy niezbędne składniki, których potrzebujesz, by zbudować dom z wizją. Nie wahaj się korzystać z fachowej pomocy przy kreśleniu projektu. Cegły, które ułożysz dziś, będą w końcu gościć Twoją rodzinę przez pokolenia.