Eksperci doradzą w wyborze plecaka i wyprawki dla uczniów

Przy okazji zakupów przed rozpoczęciem roku szkolnego największe emocje wywołuje wybór wymarzonego plecaka czy tornistra. Dzieci, co oczywiste, najchętniej dokonują go, kierując się modą, gustem, popularnymi wzorami i własnymi zainteresowaniami. Warto jednak pamiętać, że ta pozornie błaha decyzja wpłynie na ich zdrowie i kondycję w przyszłości. Dlatego eksperci w salonach Empik pomogą rodzicom i dzieciom wybrać z bogatej oferty najlepszy plecak czy tornister oraz niezbędne szkolne przybory. O czym nie zapomnieć, dobierając plecak oraz kompletując szkolną wyprawkę dla naszych pociech?

Po pierwsze ergonomia. W przypadku plecaka lub tornistra oznacza to dopasowanie jego wielkości do wzrostu i postury dziecka. Ich tył powinien być usztywniony, warto, by dopasowywał się do budowy i krzywizn pleców najmłodszych oraz był wykonany z miękkiego, oddychającego materiału. Dobrze jeśli plecak posiada rozwiązania umożliwiające mu „rosnąć z dzieckiem” – mowa tu o szelkach, których długość można dowolnie regulować. Powinny one być wyściełane miękkim tworzywem, które nie narazi ramion uczniów na otarcia – tak jak w plecakach z autorskich kolekcji Empiku: Lama, Kosmos i Green, przy których tworzeniu położono nacisk na połączenie modnej stylistyki z najwyższą funkcjonalnością. Wybierając plecak czy tornister dla dziecka, priorytetem każdego rodzica powinno być odciążanie kręgosłupa malucha oraz dbanie o jego poprawną postawę. Warto pamiętać, że waga plecaków również nie jest bez znaczenia. Wszystkie modele z tegorocznej oferty ważą poniżej jednego kilograma, co sprawia, że nawet po zapakowaniu niezbędnych akcesoriów i przyborów szkolnych, plecaki nadal będą wygodne do codziennego użytkowania. Dla młodszych uczniów dobrym wyborem będą plecaki z serii Backup – wyjątkowo lekkie, zaopatrzone w trzy komory, pozwalające na utrzymanie porządku wewnątrz.

Po drugie funkcjonalność. Skoro plecak ma towarzyszyć uczniom codziennie, musi być wygodny. Plecaki z najnowszej kolekcji są praktyczne dzięki takim właściwościom jak np. usztywniane dno zwiększające pakowność oraz trwałość. Nie bez znaczenia jest również liczba komór – wybrane modele posiadają nawet cztery przegrody, a niektóre można dowolnie rozdzielać i z jednego dużego tworzyć mniejsze plecaki. Należy mieć na uwadze, że plecak towarzyszy najmłodszym nie tylko przez większość roku w szkole, ale również poza nią np. na zajęciach dodatkowych i dlatego dobrze jeśli posiada użyteczne rozwiązania. Zarówno młodsze jak i starsze dzieci doceniają takie udogodnienia, jak duża liczba kieszeni, które pomieszczą laptopy, książki i stroje sportowe, albo przegrody termiczne na drugie śniadanie, zapewniające produktom świeżość przez cały dzień. Te ostatnie, z atestem PZH, uczniowie znajdą w plecakach Donuts, Meow czy St. Arrows. Warto zwrócić uwagę na dodatki takie jak wewnętrzne organizery lub boczne wejścia na słuchawki, które znajdziemy w sztandarowych modelach tegorocznej kolekcji Green, Lama i Kosmos.

Po trzecie jakość. W ofercie znajdują się tornistry przeznaczone dla najmłodszych uczniów, uszyte z wodoodpornych tkanin, a te z motywem trójkątów, lam, marmuru czy rowerzystów mają kieszenie i rączki zrobione z trwałego ekozamszu. Na powierzchni plecaków muszą standardowo znajdować się elementy odblaskowe zapewniające uczniom bezpieczeństwo poza szkołą. Trzeba pamiętać, że wytrzymały materiał, z którego wykonano tornister oraz solidnie wykończenie najczęściej decydują o tym, jak długo plecak będzie służył dziecku.

Uczniowie zachwycą się różnorodnością wzorów na tkaninach, z których wykonano plecaki, tornistry oraz inne przydatne w szkole akcesoria. Wychodząc naprzeciw wymaganiom młodych użytkowników, Empik zaprojektował motywy, które wyznaczą najmodniejsze trendy w nadchodzącym sezonie szkolnym. Na produktach z autorskiej kolekcji widnieją wizerunki wesołych lam, tropikalne liście oraz ławice gwiazd i nieskończony kosmos. Desenie utrzymano zarówno w wyrazistych barwach, jak i w bardziej stonowanej, pastelowej kolorystyce. W ofercie nie zabrakło wzorów ze zwierzętami czy popularnymi klubami piłkarskimi. Oprócz plecaków i tornistrów, w skład najnowszej kolekcji wchodzą produkty komplementarne takie jak: piórniki, worki, saszetki typu „nerka” oraz produkty papiernicze i piśmiennicze. Dzięki temu wyprawka szkolna może być kompletna, atrakcyjna wizualnie i jednolita estetycznie.

Do 18 września we wszystkich salonach Empik czekają eksperci, którzy będą służyć fachową poradą oraz wiedzą w zakresie właściwego doboru plecaków, tornistrów i wyprawki dla dziecka w każdym wieku. Przeszkoleni doradcy dołożą wszelkich starań, aby wybrane produkty spełniały oczekiwania rodziców i najmłodszych użytkowników oraz pozytywnie wpływały na zdrowie, nie nadwyrężały dziecięcych kręgosłupów.