Ortopedio – czy sprzęt dostępny przez Internet jest najwyższej jakości?

Ortopedio posiada największą w Polsce platformę internetową, na której można znaleźć wysokiej jakości sprzęt rehabilitacyjny i ortopedyczny. Co więcej, zakupy przez Internet nie oznaczają braku konsultacji ze specjalistą, który pomoże w dobraniu m.in. odpowiednich ortez i stabilizatorów.

Ortopedio daje możliwość wyboru sprzętu z oferty wielu firm bez obaw, że będzie on niewłaściwej jakości. Konsultacje z fizjoterapeutami pozwalają na szybkie dobranie najlepszych akcesoriów ortopedycznych, niezbędnych zarówno przy urazach sportowych, jak i rehabilitacji osób niepełnosprawnych.

Ortopedio a refundacja NFZ

Ortopedio i specjaliści, którzy pracują w sklepach (niezależnie czy stacjonarnych czy na platformie internetowej), służą pomocą jeśli chodzi o kwestie refundacji NFZ na zakup sprzętu. Przysługuje ona każdemu, kto jest ubezpieczony w ramach ubezpieczenia społecznego i zdrowotnego ZUS. Nie ma znaczenia czy zakup sprzętu dokonywany jest w sklepie czy przez Internet. Obowiązują te same zasady postępowania. W celu zapewnienia użytkownikom jak największej wygody, zakupu sprzętu można dokonać nie tylko bez wychodzenia z domu, ale na stronie www został również udostępniony generator wniosków NFZ. W razie pytań i wątpliwości można zamówić szybki kontakt telefoniczny z dyżurującym konsultantem, który odpowie na wszystkie pytania. W ten sposób użytkownik ma zapewnioną kompleksową obsługę, bez konieczności stania w kolejkach.

Kiedy nowy sprzęt, a kiedy używany?

Na platformie Ortopedio można zakupić nowy sprzęt z oferty wielu producentów, w różnych zakresach cenowych, które zwykle zależą od stopnia zaawansowania. Oczywiście pacjenci lub ich opiekunowie mają możliwość wypożyczenia sprzętu rehabilitacyjnego we własnym mieście – zwykle tego typu miejsca znajdują się przy centrach rehabilitacyjnych.

Oczywiście rzadko kiedy zdrowy człowiek zastanawia się nad specyfiką sprzętu ortopedycznego. Ten dylemat pojawia się dopiero przy okazji kontuzji lub choroby. Wówczas rozpoczynają się poszukiwania i pytania o opinię. Zdecydowanie jeśli konieczny jest specjalistyczny sprzęt dobrej jakości, który podlega refundacji NFZ warto pomyśleć o zakupie nowego, dopasowanego do indywidualnych potrzeb, który zapewni szybszy powrót do pełnej sprawności. W niektórych wypożyczalniach nie ma tak szerokiej oferty wielu producentów, a dostępne akcesoria są w zasadzie uniwersalne, przez co nie zawsze spełniają specyficzne oczekiwania klienta. Oczywiście za każdym razem należy dokonać właściwych kalkulacji, które uwzględnią na jak długo potrzebna będzie np. orteza, ponieważ za wypożyczenie również trzeba zapłacić. Dodatkowo jednorazowy zakup daje niemal natychmiastowy dostęp do koniecznych akcesoriów, podczas gdy w wypożyczalni często obowiązują kolejki.