Jak łatwo pozbyć się gruzu? Sprawdź te metody!

Gruzu na podwórku warto pozbyć się jak najszybciej. Jak to zrobić? Do dyspozycji jest kilka metod, dlatego warto przyjrzeć się im bliżej, aby wybrać tę najlepszą dla siebie. Jak łatwo pozbyć się odpadów jak gruz?

Gdzie można wyrzucić gruz?

Gruzem nazywa się rodzaj odpadów, które powstają najczęściej po pracach budowlanych, wyburzeniowych czy remontowych. Tego typu odpady najczęściej zawierają beton, cegły, tynk oraz mogą mieć domieszkę innych materiałów jak ceramika.

Zgodnie z obecnie obowiązującym prawem gruzu nie można wyrzucić do normalnego kubła na śmieci. Trzeba odpowiednio go zutylizować, dlatego też może być to utrudnieniem dla osoby, która wyprodukowała tego typu odpady.

Wobec tego wtedy, gdy trzeba pozbyć się gruzu, można skorzystać z paru sposobów, zależnie od własnych możliwości finansowych, zasobu czasu oraz umiejętności.

1. Wywiezienie gruzu do PSZOK

PSZOK, czyli punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych działa w praktycznie każdej gminie i każdym mieście. Tego typu punkty przyjmują odpady od osób, które opłacają rachunki za zagospodarowanie odpadami.

W PSZOK można również oddać gruz i zrobić to za darmo, jednak minusem jest w tym przypadku konieczność samodzielnego dostarczenia odpadów na miejsce, co niekiedy może być bardzo kłopotliwe.

Osoby, które mają własną przyczepkę lub samochód dostawczy, mogą wtedy wywieźć gruz we własnym zakresie. Można też zdecydować się na wynajęcie gruzu lub skorzystanie z pomocy firmy, która przetransportuje gruz do punktu.

2. Zamówienie kontenera na gruz

Wygodniejszą opcją będzie skorzystanie z kontenerów na gruz. Wynajem kontenera polega na podstawieniu go na miejsce przez firmę komunalną, a potem na jego odbiorze.

To wygodne rozwiązanie, gdy prace są w toku, ponieważ można wtedy na bieżąco wrzucać do kontenera kolejne odpady.

3. Zlecenie wywozu gruzu

Dla osób, którym zależy na wygodzie, rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług firm, które odbierają gruz. Pracownicy wtedy załadują go na samochód i wywiozą.

Szybki wywóz gruzu Gliwice gruzman.pl – więcej informacji o usługach firm oferujących wywóz gruzu można znaleźć już teraz na ich stronach internetowych.

Ile kosztuje wywiezienie gruzu?

Ceny za wywóz gruzu prowadzony przez firmę będą zależały głównie od ilości gruzu oraz od jego typu. Również przy wycenie bierze się pod uwagę odległość do pokonania pojazdem.

Zazwyczaj cena rozpoczyna się od około 500 złotych, natomiast przy dużych ilościach gruzu może ona wynieść nawet ponad 2000 złotych.

Aby otrzymać wycenę od firmy wywożącej gruz, warto skontaktować się z nią osobiście, na przykład wysłać wiadomość lub zadzwonić.