Planujesz prace wyburzeniowe? Zadzwoń po kontener na gruz!

Gruz jest kłopotliwym odpadkiem, ponieważ nie można wyrzucać go do zwykłych kubłów na śmieci. Jak pozbyć się go bez problemów, gdy planuje się prace wyburzeniowe? Najlepiej zamówić z wyprzedzaniem kontener na gruz. Na czym polega tego typu usługa?

Co zrobić z gruzem po wyburzeniu?

Wyburzenie ściany, usuwanie tynków z łazienki czy też wymiana wylewek w domu, a nawet całkowite wyburzenie budynków – po tych pracach pozostaje sporo gruzu.

Taki odpad musi być właściwie zutylizowany i zgodnie z prawem nie można wrzucać go do koszów na śmieci zmieszane lub segregowane. Należy go odpowiednio zutylizować, przekazując do PSZOK-u albo do firmy, która zajmuje się odbiorem tego typu materiałów.

Osoby, które dysponują własnymi przyczepkami lub samochodami dostawczymi, mogą przekazać gruz do PSZOK-u, jednak trzeba pamiętać o tym, że trzeba będzie załadować i rozładować go samodzielnie. Dla niektórych osób może być to bardzo kłopotliwe, dlatego też alternatywnym rozwiązaniem są kontenery na gruz – https://czerwony-hasiok.pl/

Dlaczego warto wynająć kontener na gruz?

Wynajem kontenera na gruz jest rodzajem usługi oferowanej przez firmy komunalne, który polega na dostarczeniu kontenera na miejsce, a potem na odebraniu go wtedy, gdy będzie zapełniony.

Wybierając kontenery na gruz, należy wtedy zapełnić je samodzielnie, ale nie trzeba już zajmować się odwozem gruzu do punktu jego odbioru oraz jego rozładunkiem, co jest dużym udogodnieniem.

W przypadku prac wyburzeniowych kontener na gruz należy dopasować do planowanej ilości wytworzonego gruzu. Oczywiście, w razie potrzeby można zamówić drugi kontener.

Najlepiej zdecydować się na zamówienie kontenera jeszcze przed rozpoczęciem robót wyburzeniowych. Wtedy na bieżąco będzie można wrzucać do niego gruz, dlatego nie trzeba przechowywać go na podwórku czy w budynku.

Ile kosztuje zamówienie kontenera na gruz?

Zwykle kontenery na gruz to wydatek rozpoczynający się od około 300 złotych w przypadku mniejszych pojemności, natomiast przy większych trzeba będzie liczyć się już z wydatkiem od około 1500-2000 złotych.

Warto również wskazać, że cena wynajmu kontenera oraz utylizacji jego zawartości będzie zależała od tego, jaki gruz planuje się do niego wyrzucać. Gdy będzie to gruz czysty, na przykład ceglany, wtedy można zapłacić mniej. W przypadku gruzu zmieszanego cena będzie wyższa.

Więcej informacji dotyczących usług firm prowadzących wynajem kontenerów na gruz w okolicy można uzyskać bezpośrednio na ich stronach internetowych. Wiele firm umożliwia również zamawianie kontenerów na gruz przez internet lub telefon.