Jak można oszczędzać na stomatologu i mieć zdrowe zęby. 3 cenne porady

wizyta u dentysty

Dbanie o zęby zdecydowanie sprawi, że będziemy mogli cieszyć się pięknym uśmiechem przez wiele lat. Dodatkowo nie będziemy ponosić kosztów związanych z ekstrakcją zębów czy leczeniem próchnicy. Jak się okazuje profilaktyka stomatologiczna jest kluczem do sukcesu. O zęby można zdecydowanie dbać zarówno w miarę tanio, jak i skutecznie.

Warto wiedzieć, że dobry, zdrowy oraz przede wszystkim szczery uśmiech może znacząco poprawić nastrój oraz pomaga rozwiązywać problemy, zarówno to w życiu prywatnym, jak również biznesowym. Dlatego dbanie o zęby jest naszym obowiązkiem. Odpowiedni kolor, brak przebarwień, kamienia nazębnego, chorób dziąseł, ubytków czy zaawansowanej próchnicy zdecydowanie sprawia, że będziemy wyglądać dużo lepiej i czuć bardziej komfortowo.

Oczywiście korzystanie z pomocy specjalisty, jakim jest dentysta jest konieczne, niemniej jednak wiele czynności w zakresie dbania o jamę ustną możemy wykonać samemu, w domu. Jak to zrobić?

1. Przede wszystkim systematyczność

Trzeba przyznać, że jedną z najważniejszych i przede wszystkim najtrudniejszych kwestii jest systematyczność. Dbać o jamę ustną powinniśmy codzienne, zarówno rano, jak i wieczorem, a także w ciągu dnia. Jeżeli mamy możliwość umycia zębów po dużym posiłku bądź np. spożywaniu czekolady to zdecydowanie powinniśmy z takiej opcji skorzystać. Regularne oraz częste (w miarę) szczotkowanie sprawi, że na powierzchni zębów nie będą pozostawać resztki jedzenia, a tym samym nie będą tam się rozkładać. Dodatkowo stosując nici oraz płyny do higieny jamy ustnej możemy czyścić miejsca trudnodostępne.

Zobacz także: https://apem.com.pl/jak-warto-dbac-o-zeby-w-domu/

2. Odpowiednie środki higieniczne

Na rynku mamy naprawdę bardzo dużą ilość produktów, możemy więc bez żadnego problemu wybrać odpowiednią szczoteczkę (najlepiej elektryczną), pastę do zębów, płyn do płukania, a także nici stomatologiczne.

3. Stomatolog

Do stomatologa zdecydowanie warto się wybrać raz na jakiś czas, na przykład co trzy miesiące lub co pół roku, aby wykonać przegląd stomatologiczny. Stomatolog będzie miał więc możliwość i szansę na to, aby wyłapać małe ubytki oraz rozwiązań problem. Regularne wizyty u stomatologa to również szansa na to, że unikniemy np. leczenia kanałowego, które jest skutkiem zaawansowanej próchnicy i co naraża nas niestety na bardzo duże koszty leczenia. Zdecydowanie wiec profilaktyka jest od leczenia tańsza.