Wysyłka paczki do Anglii – lista towarów zakazanych w transporcie jest bardzo długa

wysylka paczki

Jeśli interesuje cię wysyłka do Anglii przedmiotów, co do których masz wątpliwości, czy mogą znajdować się w nadawanych paczkach, przeczytaj poniższy tekst. Niestety na teren Wielkiej Brytanii nie można przesyłać dowolnych artykułów. Złamanie obowiązujących przepisów grozi poważnymi konsekwencjami oraz tym, że przesyłka nie dotrze do rąk adresata.

Paczka kurierem do Anglii – to możesz w niej umieścić

Mimo że przesyłka wielu towarów i dóbr na terytorium UK jest zakazana, to nadal możesz nadawać tam paczki o rozmaitej zawartości. Mogą znajdować się w nich, chociażby elektronika, odzież, zabawki. Przesyłka, którą wyślesz, może mieć także różne kształty i wymiary.

Tego, czy wysyłka do Anglii wyjątkowo dużej i ciężkiej paczki jest możliwa, dowiesz się ze strony euro-paka.pl. Uzupełniając konkretne dane na temat wymiarów paczki, przekonasz się, który kurier zrealizuje twoje zlecenie. Niektórzy z nich mają ograniczenia co do wielkości przesyłki oraz jej kształtu. Korzystanie z takiej strony internetowej to również sposób na to, aby sprawdzić, jaki jest koszt paczki do Anglii.

Każda firma kurierska ma oczywiście własny regulamin realizacji przesyłek. Można go zwykle znaleźć w sieci. Jednak każdy kurier do Anglii musi stosować się również do międzynarodowych przepisów. Właśnie stąd wynikają ograniczenia dotyczące zawartości paczek.

Czego nie możesz wysłać do Wielkiej Brytanii? Tych towarów nie dostarczy żaden kurier do Anglii

Wysyłka do Anglii artykułów znajdujących się na liście towarów zakazanych może się bardzo źle skończyć dla nadawcy. Dlatego warto wiedzieć, przesyłanie których przedmiotów jest absolutnie zabronione.

Wysyłka paczki do Anglii nie będzie możliwa, jeżeli znajdą się w niej:

  • leki, środki odurzające i psychotropowe

  • broń palna

  • gotówka

  • ludzkie organy, zwłoki oraz szczątki

  • zwierzęta i rośliny

  • produkty, które szybko się psują

  • substancje żrące oraz materiały wybuchowe

  • artykuły, które muszą być oznaczone znakiem akcyzy lub być przewożone pod plombą celną.

To, że kurier do Anglii odmówi dostarczenia tych towarów do UK, wydaje się zrozumiałe. Zaskoczyć może jednak fakt dotyczący zakazu umieszczania w paczkach instrumentów muzycznych – smyczkowych i szarpanych. Oznacza to, że w takiej wysyłce nie mogą znaleźć się chociażby skrzypce i gitara.

W paczce nie można umieszczać również rzeczy, które mogłyby uszkodzić oraz zabrudzić inne wysyłane towary. Zakazane jest przesyłanie artykułów pochodzenia zwierzęcego, czyli między innymi futer.

Na co można narazić się, wysyłając towary zakazane?

Każdy kurier do Anglii rygorystycznie przestrzega obowiązujących przepisów. Dlatego, jeśli tylko zorientuje się, że w paczce znajdują się niedozwolone przedmioty, szybko wyciągnie konsekwencje.

Pierwszym krokiem będzie wstrzymanie transportu paczki do Anglii. Nadawca zostanie wtedy poproszony o odbiór przesyłki we wskazanym punkcie kurierskim. Jeżeli osoba taka nie pojawi się tam we wcześniej ustalonym terminie, paczka zostanie zniszczona. To jednak nie wszystko, co może spotkać nieuczciwego nadawcę.

W niektórych przypadkach może on zostać wezwany do odpowiedzialności karnej i stanąć przed sądem. Stanie się tak, gdy w paczce znajdą się narkotyki lub środki odurzające. Taki nadawca może otrzymać surową karę, a nawet trafić do więzienia.

Niekiedy powodem zatrzymania paczki nie jest jej nieodpowiednia zawartość. Może zdarzyć się, że przesyłka została źle zapakowana i niewłaściwie zabezpieczona. Wtedy także zostanie zatrzymana w oddziale przewoźnika.