Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej po angielsku?

nauka jezyka

Rozmowa kwalifikacyjna rekrutująca na wymarzone stanowisko, to zawsze ogromny stres dla kandydata. Nie trzeba więc tłumaczyć, że rozmowa o pracę w języku obcym stanowi znacznie większe wyzwanie. Co więc zrobić, aby na takim spotkaniu nie stracić pewności siebie? Jak dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej prowadzonej po angielsku?

Rozmowa kwalifikacyjna po angielsku – czego się spodziewać?

Nie trudno zauważyć, że rozmowy o pracę, niezależnie od tego w jakim języku są prowadzone, przybierają pewien schemat. Potencjalny pracodawca chce poznać kandydata zarówno od strony zawodowej jak i osobowościowej. Można więc przewidzieć pytania, które na rozmowie kwalifikacyjnej mogą się pojawić. Warto więc wcześniej przygotować sobie kilka odpowiedzi lub pytań, z jakimi możemy zwrócić się do rekrutera.

Tu możemy przemyśleć na przykład odpowiedzi na pytania takie jak: dlaczego powinniśmy Cię zatrudnić? Co powiesz o sobie? Jakie są Twoje wady i zalety? Dlaczego zainteresowało Cię to stanowisko/nasza firma?

Przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej po angielsku

Oczywiście samo wykucie na pamięć określonych odpowiedzi nie pokaże potencjalnemu pracodawcy naszych możliwości. Przygotowanie się na pewien schemat może nieco złagodzić stres towarzyszący podczas rozmowy, jednak nie podniesie umiejętności językowych. Te powinniśmy doskonalić znacznie wcześniej, na przykład przy pomocy usług szkół językowych. Angielski dla dorosłych Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/prowadzony jest przez szkołę, która nie tylko szlifuje umiejętności językowe, ale także pomaga w przygotowaniu do rozmów o pracę prowadzonych po angielsku.

Rozmowa kwalifikacyjna po angielsku – o czym warto pamiętać?

Przed rozmową o pracę warto zasięgnąć informacji o firmie, w której ubiegamy się o stanowisko. Pomoże to nie tylko poznać zwroty, którymi posługują się jej pracownicy, ale także pokazać rekruterowi, że jesteśmy przygotowani na każdą ewentualność. Znajomość języka branżowego będzie dużym atutem, dlatego powinno się wzbogacić swoje słownictwo o ten właśnie obszar.