Jakie są najważniejsze zalety implantów zębowych?

implanty na zeby

Posiadając ubytki zębowe możemy zdecydować się na skorzystanie z pomocy doświadczonego stomatologa i protetyka, którzy zaproponują odpowiedniej jakości uzupełnienia. Skuteczne są implanty zębowe, które dobrze wykonane i wszczepione zapewnią wysoką estetykę uśmiechu, jak również brak problemów z rozdrabnianiem pokarmów. Jakie zalety wynikają z posiadania implantów?

Ubytki zębowe mogą mieć różne podłoże i być skutkiem chociażby próchnicy, która zaatakowała ząb tak mocno, że nie było możliwości jego odbudowania. Zęby również możemy stracić w wielu innych przypadkach, np. podczas wypadku lub wskutek choroby.

Faktem jest, że braki zębowe zdecydowanie obniżają estetykę uśmiechu, jak również całej twarzy, powodują problemy z funkcjonowaniem żuchwy, nie są dobre z punktu widzenia skutecznego rozdrabniania pokarmów.

Implanty są niezwykle trwałym i skutecznym sposobem na to, aby pozbyć się kłopotów z brakiem uzębienia. W tym celu warto się udać się do profesjonalnej kliniki stomatologicznej.

Zobacz także: https://dziennikpolski.pl/kiedy-warto-isc-do-protetyka/

Czym są implanty zębowe?


Najprościej mówiąc, implanty zębowe to sztuczne zęby, których zadaniem jest zastąpienie tych naturalnych, które straciliśmy. Składają się ze specjalnie przygotowanych sztucznych, metalowych korzeni, łącznika, a także korony zębowej.

Implanty są wszczepiane dopiero wtedy, gdy wkład korzeniowy zostanie niejako zaakceptowany przez dziąsła. Implanty są trwałe, estetyczne, nie odróżniają się od innych zębów. Kompleksową pomoc w ich wszczepieniu otrzymamy w klinice MCS https://mcs-przychodnia.pl/.

Jakie są najważniejsze zalety implantów zębowych?


Przede wszystkim posiadanie implantów zębowych ma pozytywny wymiar pod względem czysto medycznym. Posiadanie wszystkich zębów sprawia, że żuchwa pracuje prawidłowo, nie jest przeciążona, zmniejszone jest ryzyko jej deformacji. Dodatkowym plusem jest to, że będziemy mogli bez problemów rozdrabniać pokarm.

Inne zalety to oczywiście względy typowo estetyczne. Posiadając pełne uzębienie, nie będziemy mieli żadnych problemów z tym, aby bardziej eksponować nasz uśmiech, szeroko się uśmiechać, pozbyć się kompleksów, które między innymi mogliśmy w przeszłości posiadać.

Szeroki uśmiech, piękne i równe zęby to również bardzo duże zwiększenie naszej atrakcyjności. Przełoży się ona również na to, że będziemy mieli mniej problemów z postrzeganiem przez innych. Łatwiej będziemy mogli nawiązywać kontakty z innymi ludźmi, jak również starać się o bardziej eksponowane stanowiska.