Jakie zabiegi kosmetyczne polecane są dla wrażliwej skóry?

uroda

Wrażliwa skóra jest kłopotliwa w pielęgnacji, ponieważ często dochodzi do jej podrażnienia, odwodnienia. Nie oznacza to jednak, że w takim przypadku trzeba rezygnować z zabiegów kosmetycznych. Dzisiaj w gabinetach na właścicielki cery wrażliwej czeka szeroka gama procedur, które pomogą w poprawie jej kondycji. Co warto wybrać?

Bezpieczne peelingi kwasowe

Kwasy mogą być używane na skórze wrażliwej, ale w niższym stężeniu i w odpowiednim wariancie. Wtedy nie będą powodowały pojawienia się niepożądanych skutków ubocznych jak zaczerwienienie czy podrażnienie.

Dla skóry wrażliwej najczęściej polecane są peelingi na bazie kwasów mlekowego, azelainowego. Wykazują one lekkie działanie złuszczające, ale również działają przeciwzapalnie oraz redukują niedoskonałości, między innymi widoczne przebarwienia, drobne zmarszczki, rozszerzone pory. Są przy tym bardzo dobrze tolerowane.

Zabiegi kwasowe pomagają w poprawie kondycji skóry. Usuwają zrogowaciały naskórek, powodują, że skóra wygląda promiennie i zdrowo, również redukują wspomniane wyżej niedoskonałości. Mają też działanie przeciwstarzeniowe.

Delikatny peeling kawitacyjny

Dla cery wrażliwej polecane jest również skorzystanie z peelingu kawitacyjnego. To typ delikatnego, lecz skutecznie działającego peelingu wykorzystującego ultradźwięki.

W trakcie peelingu kawitacyjnego dochodzi do ruchu cząsteczek wody nałożonej na skórę, które powodują usuwanie zanieczyszczeń i zrogowaciałego naskórka. Zabieg ten jest przy tym o wiele bezpieczniejszy w porównaniu do peelingów mechanicznych czy kwasowych, więc jest idealnym wyborem dla właścicielek wrażliwej cery.

Nowoczesna kosmetyka Gliwice – https://cataleyabeauty.pl/ z peelingu kawitacyjnego można skorzystać również w gabinetach kosmetycznych działających w Gliwicach.

Bezinwazyjna infuzja tlenowa

Właścicielki cery wrażliwej mogą też skorzystać z zabiegu infuzji tlenowej, który określany jest jako bezinwazyjna mezoterapia.

Infuzja tlenowa jest zabiegiem, w trakcie którego w skórę wtłacza się tlen oraz substancje aktywne. Dzięki temu możliwa jest jej skuteczna pielęgnacja od środka. Zabieg nie powoduje przy tym pojawienia się podrażnień.

Zabiegi łagodzące i wzmacniające skórę

W gabinetach kosmetycznych można też skorzystać ze specjalnych zabiegów polegających na złagodzeniu zmian skórnych i na wzmocnieniu skóry. Są one rekomendowane dla właścicielek cery wrażliwej, ponieważ mogą od razu poprawić jej kondycję i zmniejszyć ryzyko pojawiania się podrażnień w przyszłości.

Tego typu zabiegi obejmują wykonanie delikatnego peelingu, a następnie nałożenie na skórę specjalnie dobranych do jej potrzeb kosmetyków pielęgnacyjnych.