Logo krawieckie – jak je zaprojektować?

logotyp

Promocja firmy może odbywać się na wiele różnych sposobów. Owszem, zakrojone na szeroką skalę kampanie marketingowe są skuteczne. Pamiętać należy jednak, że sukces powinien być budowany od podstaw. Jedną z najbardziej powszechnych form promowania firmy jest stworzenie odzieży z jej logotypem. O czym warto pamiętać podczas jej projektowania? Podpowiadamy.

Logo krawieckie – jak go zaprojektować?

Projektowanie ubrań otwiera przed nami całą gamę możliwości. Na odzieży zamieścić można wszystko – nazwę firmy, jej logo, a także dowolną grafikę. Elementy te mogą mieć dowolny rozmiar i zostać zamieszczone w wybranym przez nas miejscu. Wcale nie musi być to przód lub tył koszulki. Może być to np. rękaw lub kołnierzyk. Na tym właśnie polega cała przyjemność z projektowania – mamy możliwość stworzenia własnego, unikatowego projektu.

Logo krawieckie powinno dobrze komponować się z odcieniem koszulki, bowiem najważniejsza jest perfekcyjna widoczność. W sytuacji, gdy mamy do czynienia z białym logiem, najlepszym wyborem będą ciemne barwy odzieży. I na odwrót – ciemny logotyp to jaśniejszy odcień ubrania. Zwrócić uwagę należy także na wielkość znaku. Zależy ona od naszych osobistych preferencji i tego jak bardzo chcemy eksponować nasz znak towarowy.

Logo krawieckie – dlaczego warto na nie postawić?

Zalet zamieszczenia logotypu swojej firmy na odzieży jest bardzo dużo. Najważniejszą z nich jest możliwość wypromowania własnej marki. Zamieszczony na koszulce emblemat rzuca się w oczy, a osoby, które często mają okazję go widzieć szybko zapamiętają logo, a także zidentyfikują się z marką. Na wypuszczenie serii ubrań z własnym znakiem decyduje się bardzo wiele firm.

Każdy producent akcesoriów krawieckich powinien posiadać w swojej ofercie usługę wykonania loga krawieckiego. Istnieje bardzo wiele sposobów, za pomocą których może zostać ono stworzone. Popularnością cieszą się materiałowe naszywki, jednak mogą występować one także w formie skórzanej. Często spotkać możemy także metalowe blaszki. Dobór formy zależy od naszych preferencji.