Peeling kawowy na cellulit

kawa na cellulit

Peeling kawowy jest zdrowszą i zdecydowanie bardziej opłacalną alternatywą dla kosmetyków z drogerii. Naturalne działanie kofeiny zawartej w fusach działa stymulująco na zredukowanie podskórnej tkanki tłuszczowej a drobne granulki oczyszczają i wygładzają nasze ciało. Ponieważ posiada ona również działanie antyoksydacyjne, regularne stosowanie takiego peelingu hamuje powstawanie wolnych rodników odpowiedzialnych za starzenie skóry i utratę jej elastyczności. Jeżeli zmagamy się z nieestetyczną skórką pomarańczową na udach i pośladkach, warto stosować taki zabieg pod prysznicem przed użyciem dodatkowych kremów nawilżających. Peeling kawowy na cellulit można połączyć z sokiem z cytryny, dzięki czemu zaaplikujemy na naszą skórę dodatkową dawkę witaminy C, która pozytywnie wpływa na witalność ciała.

Jak przygotować peeling z kawy na cellulit?

Jeżeli chcemy przygotować aromatyczny peeling wygładzający, wystarczy zachować fusy z porannej kawy i zmieszać je z dodatkowymi składnikami. Najbardziej podstawowym z nich będzie oliwka do ciała, która wcierana w skórę razem z drobnymi ziarenkami kawy wzmacnia efekt nawilżenia. Warto jednak zwrócić uwagę na jej skład: niektóre oliwki posiadają parafinę, która powoduje, że skóra jedynie wydaje się gładka w dotyku, ponieważ substancja ta jedynie osadza się na powierzchni tkanki skórnej, ale nie jest przez nią wchłaniania. Stosując peeling kawowy, cellulit można zwalczać jeszcze efektywniej, przy pomocy takich dodatków jak:

  • miód, który posiada właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne
  • cukier, ponieważ grube ziarenka wzmacniają działanie wygładzające
  • oliwka do ciała w celu jednoczesnego nawilżania
  • sok z cytryny z powodu przeciwutleniających właściwości witaminy C
  • nasz ulubiony żel pod prysznic
  • różnego rodzaju olejki eteryczne wedle uznania

Składniki te można dowolnie mieszać, w zależności od dodatkowego efektu jaki chcemy uzyskać. Jeżeli oprócz cellulitu największym problemem jest brak nawilżenia, fusy kawy można połączyć z cukrem i oliwą, jeśli z kolei bardziej zależy nam na poprawie kolorytu warto dodać do mikstury sok z cytryny. Czytaj więcej: https://vialise.pl/jak-wykonac-peeling-kawowy-na-cellulit/

Jak stosować peeling kawowy aby zredukować cellulit?

Tak jak w przypadku większości zabiegów pielęgnacyjnych, najważniejsza jest regularność używania. Zaleca się aplikację dwa, trzy razy w tygodniu pod prysznicem, kładąc szczególny nacisk na okolice ud i pośladków, najbardziej narażonych na działanie skórki pomarańczowej. Peeling z fusów kawy na cellulit może dać satysfakcjonujące rezultaty, jeżeli będziemy go delikatnie wcierać okrężnymi ruchami przez około trzy minuty, masując dodatkowo dany obszar opuszkami palców. Następnie, po dokładnym opłukaniu z pozostałości peelingu, warto potraktować skórę naprzemiennym natryskiem ciepłej i zimnej wody, osuszyć ciało i zastosować krem antycellulitowy.

Peeling z kawy na cellulit – efekty na jakie możemy liczyć

Efekty na jakie możemy liczyć stosując kawowy peeling na cellulit to przede wszystkim wygładzenie nierówności, dzięki rozbijaniu nagromadzonego tłuszczu w tkance skórnej przez ziarenka kawy. Są one również naszym sprzymierzeńcem w walce o wygładzone i nawilżone ciało. Posiadająca właściwości przeciwutleniające kofeina sprawi, że skóra stanie się bardziej elastyczna i sprężysta, poprawiając jednocześnie jej ukrwienie i koloryt. Warto wspomóc stosowanie peelingu specjalistycznymi kremami, które nawilżą i wygładzą nasze uda i pośladki, sukcesywnie poprawiając ich wygląd.

Podsumowanie

Peeling kawowy ma wiele niezaprzeczalnych zalet. Pielęgnuje skórę wyłącznie dzięki naturalnym substancjom, jego używanie nie wiąże się również z dodatkowymi kosztami – wystarczy użyć pozostałości po porannej kawie.