Płyty granitowe i ich zastosowanie

plyty granitowe

Granit to skała głębinowa, która stworzona jest z połączenia kwarcu, biotytu, skalenia potasowego oraz plagioklazu. Jest on dość popularny w budownictwie i architekturze wnętrz za swój elegancki wygląd, który potrafi pomóc w stworzeniu luksusowego wnętrza. Jak dokładnie można jednak wykorzystać wytwarzane z niego płyty granitowe.

Czym są i jak powstają płyty granitowe?

Granit to naprawdę uniwersalny materiał, który może być wykorzystywany na wiele sposobów. Jednym z nich jest tworzenie płyt. Co ciekawe ich obróbka może nadać im sporo różnych właściwości. Poprzez szlifowanie można sprawić, że płyty granitowe będą szorstkie i antypoślizgowe,co dobrze sprawdzi się w okolicach basenów. W miejscach, gdzie potrzebny jest najwyższy poziom higieny stosuje się z kolei szczotkowanie, impregnowanie oraz polerowanie. Z tego powodu płyty granitowe w Gorzowie Wielkopolskim są chętnie wykorzystywane na przykład w kuchniach.

Innym sposobem na ingerencję w granit jest piaskowanie. W ten sposób uzyskuje się delikatnie szorstką powierzchnię. Ciekawym rozwiązaniem jest także użycie opalarki. Za jej pomocą można stworzyć granit płomieniowany. Płyty granitu płomieniowanego są szorstkie i co ważniejsze antypoślizgowe.

Jak można wykorzystać płyty granitowe?

Chcąc wykorzystać płyty granitowe we wnętrzu można użyć je w celu stworzenia na przykład eleganckiej posadzki, bądź schodów. Mogą one również służyć jako parapet. Do utworzenia eleganckiej kuchni płytki granitowe są używane jako blaty kuchenne. Dobrze wyglądają również gdy stworzą obudowę kominka.

Z zewnątrz płyty granitowe mogą z kolei służyć jako ścieżka do domu. Bardzo dobrze wyglądają one także gdy użyje się ich jako okładziny zamontowanej na elewacji. W domach stosuje się je również w celu tworzenia tarasów.

Jak widać płyty granitowe są niezwykle uniwersalne i świetnie sprawdzają się, gdy trzeba nadać wnętrzu lub elewacji elegancki i klasyczny oraz luksusowy wygląd. Można z powodzeniem wykorzystać je w kuchni, łazience, ogrodzie czy na tarasie.